Call of Duty: Modern Warfare nejspíš dostane battle royale
zdroj: Activision

Call of Duty: Modern Warfare nejspíš dostane battle royale

19. 11. 2019 7:30 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Nové Call of Duty se naštěstí nenechalo zlákat příkladem předcházejícího Black Ops 4 a zařadilo do hry příběhovou kampaň, podle všeho velice dobrou. Něčím se však u svého staršího sourozence zřejmě přece jen inspirovalo: Módem battle royale, který má podle uniklých informací do hry dorazit spolu s mapou až pro 200 hráčů.

Nejedná se sice o oficiální oznámení, ale uživatel Redditu, který s novinou přišel, je notoricky známý svým šťouráním a dataminingem. Řada jeho předchozích postů byla smazána, když se vývojáři začali ohánět copyrightem, a to většinou značí zásah do černého. Existuje tudíž jistá míra pravděpodobnosti, že se i informace o chystaném battle royale zakládají na pravdě.

Dějištěm se stane mapa poskládaná ze zón a arén známých z již existujících multiplayerových map, jako jsou Ground War nebo Krovnik Farmland. Na ní se ve veřejných zápasech shůry snesou dvě stovky hráčů, a to buď každý za sebe, nebo v závislosti na zvoleném módu ve dvoučlenných či čtyřčlenných četách. Privátní zápasy nabídnou pár možností úprav – třeba přílet vrtulníkem, menší výřez mapy do začátku a podobně.

Cílem bude vcelku očekávatelně posbírat všechno, co se leskne, následně s tím vyvrtat díry do hlav nepřátelům, respektive nepřátelským četám, nenechat se chytit zmenšující se mapou a nakonec zůstat stát jako poslední. Zkrátka battle royale. Několik mechanik a systémů, co mají klasickou hratelnost oživit, by se zde ale našlo.

Jedná se třeba o respawny lehce inspirované Apexem. Když váš spolubojovník padne a vy budete mít k dispozici respawnovací žeton, můžete bezvládného kolegu donést k ambulanci, kde ovšem nevyskočí zpátky na nohy, ale poputuje do gulagu. Jak to tak u zdravotnických zařízení bývá.

mw br mapa zdroj: Archiv

Gulag je speciální aréna, kde hráči způsobilí se respawnovat čekají frontu a následně se utkávají v 1v1 duelu. Vítěz jde zpátky do hry, poražený... pláče, nejspíš. Od určité fáze zmenšení mapy ale gulag přestává fungovat, takže se není potřeba bát, že by snad do souboje posledních tří čet naskakovali už dávno zastřelení borci. Hráči ve frontě v gulagu se zároveň nemají nudit, protože mohou sledovat probíhající duely, a dokonce uzavírat sázky na vítěze.

Za eliminaci nepřátel a plnění speciálních misí, které nacházíte rozházené po mapě (zabití specifického hráče, obsazení strategického bodu apod.) dostáváte měnu, za niž je možné přímo v zápasu kupovat vylepšení nebo ji ukládat do banky a měnit ji tak na zkušenosti. Jakmile se ale přiblížíte k bance, dostanou ostatní hráči v určité vzdálenosti upozornění, takže bitvy o bankomat budou nejspíš pravidelným úkazem. Tedy úplně stejně jako v realitě na pobočkách ČSOB.

Jak už bylo řečeno, nejde o oficiální informace, což znamená, že ne všechno se musí ukázat jako pravda a cokoliv z uvedeného se ještě může změnit, ale pravděpodobnost, že nové Modern Warfare opravdu dostane mód battle royale, se jeví velmi vysoká. Na větší přísun obrazových materiálů a konkrétních informací si nicméně budeme muset počkat, dokud se tvůrci s módem nevytasí sami.

Chcete-li se podívat na na původní post na Redditu s podrobným seznamem všech vytěžených střípků, najdete jej zde.

Nejnovější články