Bývalí tvůrci Jumpgate představují Squad Wars
zdroj: tisková zpráva

Bývalí tvůrci Jumpgate představují Squad Wars

24. 4. 2012 14:11 | Novinky | autor: Petr Poláček |

posledním podcastu jsem vyjádřil přání, aby se někdy vrátila hra typu Earth & Beyond, čili vesmírný simulátor/akce, který bude mít interakci na stanicích, napínavé souboje v atraktivním vesmíru a onu typickou dobrodružnou atmosféru. A zdá se, že alespoň částečně mě někdo vyslyšel. Vývojáři z END Games se snaží na Kicstarteru prodat svou vizi sci-fi MMO v rámci projektu Squad Wars, který sice postrádá (zatím) plány na procházky po stanicích, ale nemělo by mu chybět to hlavní – dramatické souboje okolo stanic, okolo planet nebo jen tak ve volném vesmíru.

Fragmenty z těchto soubojů ostatně nabízí prezentační video na Kickstarteru (nebo po rozkliku). Je na nich zároveň vidět, že tvůrci cílí na skupinovost soubojů, tedy tvorbu hráčských letek a následné souboje mezi nimi v rámci předpřipravených scénářů. Obecně jsem rád, že se do podobné hry někdo vůbec pouští, trošku podstatnějším povzbuzením pro mě ovšem je, že tým tvoří řada lidí, kteří pro NetDevil makali na původním Jumpgate a následně i na neslavně chcíplém projektu Jumpgate Evolution. Mají v tomto žánru nemalé zkušenosti a to se počítá.

Nebudu vás ovšem nabádat, abyste v návalu lásky k indie hrám na projekt přispívali. Kickstarter totiž pro mě začíná plnit roli platformy, přes kterou hry nejenom sbírají peníze, ale zároveň se i oznamují. Vše podstatné o tom, kolik tvůrci žádají, co za to slibují a tak dále, najdete na Kickstarter stránce projektu.

Nejnovější články