Budovatelsko-ekonomická strategie Rise of Industry je v early accessu
zdroj: tisková zpráva

Budovatelsko-ekonomická strategie Rise of Industry je v early accessu

14. 2. 2018 16:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Ještě štěstí, že budovatelským strategiím se zaměřením na ekonomiku neodzvonilo. Sice se můžete vracet ke starým kouskům jako Transport Tycoon Deluxe a Industry Giant, ale zároveň vznikají i nové, slibně vypadající projekty. Mezi takové osobně řadím Rise of Industry, která už je k dispozici na Steamu v předběžném přístupu.

Chápu, že někomu může vadit lowpoly grafika, kterou kdekdo považuje za odbytou. Mě na druhou stranu tento druh stylizace přitahuje, a v případě Rise of Industry to naštěstí nekončí jen u něj. Mezi největší přednosti hry patří přehršel možností v rozpínající se ekonomice.

Rise of Industry vám umožní těžit zdroje, přetvářet je v produkty a s těmi následně obchodovat. Ale nenutí vás ani k jednomu. Můžete pouze přeprodávat zboží nebo prodávat vytěžený materiál, případně nakoupit třeba dřevo, vyrobit z něj nábytek a tím zásobovat okolní města.

Meze se nekladou ani samotné přepravě zboží a materiálů. Při rozjezdu nové firmy bude nejlevnější kamionová doprava. Dále se můžete rozšířit po zemi pomocí vlaků, řeky zaplaví přepravní lodě a vzduch prorazí letadla a vzducholodě.

Při tom všem čelíte nenasytné konkurenci, se smogem nakládáte, jak uznáte za vhodné, a v cestě vám stojí i příroda. Nejen toky řek, které zabolí vaši kapsu při přemosťování, ale také vysoká horka, co mohou vysušit pěstované plodiny a přeměnit úrodnou zem ve vyprahlou poušť. Únikem ropy pak nepřicházíte jen o případné pohonné hmoty, ale i o ropou zalité území.

V rámci předběžného přístupu se těšte na tutoriál, kampaň i volnou hru, a díky přehlednému plánu i na obrovskou spoustu dalších prvků v pravidelných updatech – dálnice, úpravy terénu, běžnou dopravu, scénáře, podporu modifikací, biomy a také nové továrny, druhy zboží atd. Rise of Industry nebude hotová dříve než někdy v druhé půli letošního roku.

Nejnovější články