Budovatelé se dočkali, Paradox oznámil strategii Cities: Skylines II
zdroj: Foto: se svolením Colossal Order / Cities: Skylines II

Budovatelé se dočkali, Paradox oznámil strategii Cities: Skylines II

7. 3. 2023 9:48 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Během včerejšího podvečera vydavatelství Paradox Interactive uspořádalo akci Paradox Announcement Show 2023. Během ní došlo na představení mnoha větších či menších novinek. Hřebem celé show se však jednoznačně stalo představení Cities: Skylines II, tedy následovatele velice úspěšné a populární budovatelské strategie od studia Colossal Order, která ve svém subžánru převzala otěže od dříve oblíbené značky SimCity.

Ačkoliv první díl během svého života dostal ohromnou porci dodatečných rozšíření, už stihl poněkud zestárnout. Tuto slabinu má chystaná novinka napravit, tudíž půjde o „next-gen“ pokračování, které bude otevřenější a propracovanější.

To znamená, že zdejší tvoření města nabídne menší restrikce a větší dynamičnost. Svět bude reagovat na vaše rozhodnutí, což z každého budování udělá unikátní záležitost. Rozhodně vám přijde vhod dobrá schopnost strategického přemýšlení a také alespoň ždibec kreativity.

Výstavba města totiž nebude úplně nenáročnou aktivitou. Myslet musíte na ekonomickou stránku věci, územní plánování a třeba i dopravu. Všechny systémy půjdou více do hloubky, čímž bude výrazněji umocněn pocit ze simulace živého města, do kterého se rádi vydají turisté, ale špatně se nebudou mít ani místní.

Velikost měst navíc poměrně výrazně naroste, jelikož stavět zjevně půjde až na 150 mapových políčkách. To je velký skok oproti předchozímu dílu, který bez modifikací umožňoval stavění na 25 políčkách. Je ale samozřejmě možné, že políčka budou ve dvojce o něco menší.

Tato informace vyplývá z uveřejněných trofejí (děkujeme XboxAchievements). Z nich také lze vyčíst, že ve hře půjde narazit třeba na krupobití, tornádo, lesní požár či zamoření krysami. Což indikuje, že obsah různých DLC pro první díl bude již součástí základu dvojky, ale ještě bude obohacen o další prvky. Také si můžete postavit třeba letiště.

Posouvat se nicméně nebude pouze hratelnost, ale také vizuál. Ten má nabízet nemalý grafický skok, vše bude detailnější a na pohled daleko vábnější. Snad se u toho naše stroje příliš nezapotí.

zdroj: Paradox Interactive

A na závěr dobré zprávy pro nedočkavce. Na Cities: Skylines II není třeba čekat příliš dlouho. Vydání se uskuteční ještě letos a kromě PC se mohou těšit i majitelé konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Příjemnou zprávou také je, že už v den vydání bude titul dostupný v předplatitelské službě Game Pass.

Nejnovější články