Brněnský festival Gamer Pie nabídne den plný her a zajímavých přednášek
zdroj: tisková zpráva

Brněnský festival Gamer Pie nabídne den plný her a zajímavých přednášek

7. 9. 2016 11:02 | Novinky | autor: Redakce Games.cz |

V sobotu 1. října se v brněnském kině Art uskuteční zajímavá herní akce s názvem Gamer Pie, kterou pořadatelé ze sdružení MU Game Studies označují za „první herní festival, jehož cílem je zábavnou formou kultivovat prostředí a debatu okolo média digitálních her“. Představit si pod tím můžete přednášky na všemožná herní témata, komentované hraní titulů českých vývojářů včetně nové hry Chuchel Amanita Design, hraní her na velkém plátně v kinosálu, zajímavé workshopy nebo koutky s retro hrami a virtuální realitou.

"Na festivalu se představí hra Československo 38-89 z dílny Univerzity Karlovy, výherce cen Games Learning Society Showcase 2015, Česká hra roku 2015 a dalších. Hosté se mohou těšit také na Rememoried, Českou hru roku 2015 v kategorii umění. Opomenout nelze ani Time Lapsus, nejlepší studentskou hru UK 2015/2016. A z trochu zvláštnějšího soudku tu máme ještě počin Neuvěřitelná dobrodružství kocourka Ojocha aneb Velký úlet, o který se postarali studenti Masarykovy univerzity," uvádí pořadatelé z MUGS příklady projektů, s nimiž se můžete v průběhu Gamer Pie seznámit.

Celá akce je jinak určená pro hráče i nehráče, na které krom výše uvedeného čekají i herní soutěže a kvízy, charitativní bazar, výstava herního umění a celá řada doprovodných akcí. Podrobnosti o programu najdete na stránkách festivalu.

Moderovat bude Gamer Pie Pavel Dobrovský a mezi přednášejícími se objeví i Jan a Jaroslav Švelchové nebo Tereza Krobová, jejichž články můžete znát za magazínu LEVEL. A když se nestane něco neočekávané, potkáte se na místě velmi pravděpodobně i s dalšími členy redakce Games.cz – zábavný den plný hraní a zajímavých informací o hrách jako médiu si také nenecháme ujít.

Další informace o Gamer Pie najdete na webu a FB stránce festivalu. Lístek si můžete pořídit na stránkách kina Art.

Nejnovější články