Ashwalkers jsou depresivním survivalem ve spáleném, chladném světě
zdroj: Dear Villagers

Ashwalkers jsou depresivním survivalem ve spáleném, chladném světě

18. 4. 2021 15:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Pokud nemáte v současné době dost depresivních situací, máme pro vás ideální řešení - čerstvě vydaný survival Ashwalkers.

Sopečná apokalypsa spálila svět na troud a učinila jej studeným a temným. Jako obvykle je všeho nedostatek a malé skupinky přeživších hledají potravu, přístřeší i poslední špetku naděje, že by v budoucnu mohlo dojít k obnově.

Začínáte se čtveřicí průzkumníků na cestě za legendární stanicí, kde by mělo panovat bezpečí a hojnost. Cestou musíte řešit potřeby svých svěřenců, jako je hlad, únava, teplo a morálka. Samozřejmě také přijdou na řadu nějaké ty obtížné morální volby.

zdroj: Dear Villagers

Ashwalkers od studia Nameless XIII se pyšní minimalistickou a skličující estetikou plnou šedi, jedinou výraznější barvou ve hře je krev vašich průzkumníků při zranění. Během svého dobrodružství nalézáte drobné útržky příběhu, kýžený materiál a občas i nějaké to nebezpečí.

Souboje jsou řešeny textovou formou, zpravidla ale máte možnost řešit problémy mírumilovně, případně utéct. Hra od začátku do konce trvá jen zhruba dvě hodiny, oplývá ale vysokou mírou znovuhratelnosti. Vývojáři slibují 34 rozdílných konců, přičemž průchody nejsou vždy stejné.

Hra je momentálně dostupná pouze na Steamu, vyjde vás na něco málo přes 10 eur.

Nejnovější články