Apex Legends tlačí na monetizaci. Battle passy budou podstatně dražší
zdroj: tisková zpráva

Apex Legends tlačí na monetizaci. Battle passy budou podstatně dražší

9. 7. 2024 15:30 | Novinky | autor: Jakub Malchárek |

Battle royale Apex Legends od mistrů hbité akce z Respawn Entertainment je tady s námi už více než 5 let a zdá se, že nehodlá zvolnit. Hra se chystá zahájit svou už 22. sezónu a vývojářům se daří co čtvrt roku přidávat nové hratelné postavy, zbraně, úpravy arén, ale i herní režimy. Velmi sympatická byla na free-to-play střílečce také nastavená monetizace.

Jasně, hezčí, svítivější a lesklejší kostýmy pro postavy stály klidně i víc než 20 eur, ale pořád jste si spoustu kosmetických doplňků mohli odemknout skrz battle pass. Za ten stačilo zaplatit jednou, a pokud jste hráli hodně a pass splnili, vydělali jste si na další, protože jej šlo koupit i za prémiovou herní měnu, která vám z něj postupně vypadla. Jenže to se v následující sezóně změní.

EA se sice snaží úpravy systému battle passů prodat jako pozitivní věc, jak může, ale zkrácená verze je v podstatě jednoduchá: Počet battle passů na sezónu se zdvojnásobí, bude trvat o trochu déle je dokončit a nepůjde za ně platit jinak než kreditkou. Změn doznaly odměny, které za plnění výzev dostanete, takže se dočkáte většího množství materiálů na výrobu kosmetických předmětů a trochu pozměněných poměrů různě vzácných kostýmů.

Hráči náhlou změnu pravidel pět let po vydání nesou nelibě a na různých fórech i sociálních sítích dávají najevo, jak se jim nelíbí, že po nich EA chce najednou dvojnásobek a ještě k tomu ruší možnost platit „vyhranou“ měnou těm, kteří v jejich battle royale tráví nejvíce času.

Na druhé straně by se dalo argumentovat tím, že battle pass obsahuje pouze kosmetické předměty, bez kterých se dá pořád pohodlně hrát. Na nákup nových hratelných legend se dá, co si vzpomínám, našetřit docela pohodlně obyčejným hraním (obzvlášť, pokud jste už dlouholetí hráči). Zdražování ale kromě akcionářů pochopitelně nevnímá pozitivně asi nikdo.

V EA budou údajně naslouchat zpětné vazbě, takže je možné, že po dostatečně hlasitém protestu třeba alespoň couvne od nemožnosti koupit battle pass za prémiovou herní měnu. Nová sezóna Apex Legends začne 6. srpna a nabídne například novou mapu District.

Nejnovější články