zdroj: Giantscraft

Akční RPG Ecumene Aztec vás nechá přežívat nájezdy conquistadorů

1. 6. 2023 10:45 | Novinky | autor: Jan Slavík |

Ve hrách už jsme přežívali kde co, ale zpravidla se jedná o nepřízeň přírody, oživlé mrtvoly v libovolném stádiu rozkladu či nadpřirozené hrozby. Nájezdům po moci a bohatství lačnících španělských dobyvatelů nás, pokud mě paměť neklame, ještě žádný survival čelit nenechal. Což se změní, až dorazí čerstvě oznámený akční RPG survival Ecumene Aztec, prvotina nezávislého studia Giantscraft.

V kůži domorodého válečníka se za vzývání boha války Huītzilōpōchtliho postavíte chtivým nájezdníkům, využijete znalost džungle, nalákáte je do pastí a prošpikujete nastraženými bodci, sešlete na ně šelmy či se pod rouškou noci vydáte do táborů a v tichosti snížíte stavy Cortésových pohůnků dýkou i foukačkou s jedovatými šipkami. A protože, jak víme, Aztékové také nebyli zrovna žádní andělé, systém posilování postavy bude stát na krvavých rituálech s lidskými obětinami, za něž vás vaše zvolené božstvo obdaruje větší mocí.

Nic moc dalšího o hře jako takové tvůrci neprozradili a detaily proto můžeme jen odhadovat z upoutávky (ke zhlédnutí výše). Zasazení působí zajímavě, samotné prostředí se zdá být celkem pohledné a z hraní je patrná také příchuť her ze série Assassin's Creed, ale, byť se člověk obrní tolerancí a přihlédne k faktu, že Giantscraft opravdu nejsou žádná obří formace, děsivě dřevěné animace zkrátka a dobře tahají za oči. Ale snad by se mohlo jednat pouze o nějakou pracovní verzi, však vydání je ještě daleko.

Prozatím také zůstává nezodpovězená řada otázek ohledně historického kontextu. Že tvůrci zřejmě nehodlají vypodobňovat Aztéky jako ztělesnění všech ctností, je fajn, ale budeme například bojovat jen proti Španělům? Conquistadoři se sice stali katalyzátorem pádu říše, ale rozhodně se o něj nepostarali sami – okolní kmeny se po bezmála století útlaku velmi rády přidaly.

Také by mě celkem zajímalo, zda na válečníka půjde časem něco obléct, nebo se celou hru budeme dívat na jeho apartní prototanga. Na odpovědi si nicméně ještě počkáme, Ecumene Aztec dle produktové karty na Steamu vyjde nejdřív příští rok (pouze na PC), ale řada médií jako datum vydání uvádí dokonce až rok 2025.

Nejnovější články