Soldier of Fortune II - návod 1.část
zdroj: tisková zpráva

Soldier of Fortune II - návod 1.část

17. 6. 2002 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Cílem hry Soldier of Fortune II není zaměstnávat mozkové závity, ale přesto se tu a tam vyskytne zákysové místo. Proto jsme připravili tento návod, jehož úvodní část popisuje mise v Praze a Kolumbii.

Autor: Nukem
Publikováno: 17.června 2002


Obrázek zdroj: tisková zpráva Na základě několika příspěvků do diskuse k Soldier of Fortune II žádajících o pomoc v té či oné části hry, rozhodli jsme se stvořit tento podrobný návod. Jelikož jde o akční hru, není jejím hlavním cílem příliš zaměstnávat hráčovy mozkové závitníky, jako spíš otestovat rychlost jeho reakcí. Přesto se tu a tam najdou chvilky, kdy je třeba se rozhlédnout po okolí a pátrat po způsobu, jak se ze zdánlivě bezvýchodné situace dostat dál. Přestože možná není třeba komentovat každý hrdinův krok, na druhou stranu jistou linii postupu bude dobré udržovat. Hlavně ve složitých budovách by se mohlo stát, že nebude jasné, o jaké místnosti právě hovořím, takže vše je pečlivě zdokumentováno ilustračními obrázky. Nakonec si sem tam dovolím přidat nějakou tu radu, či postřeh.

 Prague: Street
Nacházíte se v postranní uličce. Tiše následujte vojáka ve žlutém plášti. Zavede vás k dalšímu rusky hovořícímu vojákovi. Prohodí spolu pár slov a rozejdou se. Začíná boj. Až se dostanete ke značce pěší zóny, můžete si zjednodušit situaci tím, že odstřelíte plynovou nádrž na druhém konci ulice. Spolu s jednou budovou tak pošlete k zemi i dva vojáky (účel světí prostředky ;-) Nezapomeňte se podívat do malé uličky vlevo od taxíku. V papírových bednách najdete lékárničky. Do beden není třeba střílet, ale můžete použít druhý mód pistole, kdy je úderem rozbijete. Stejným způsobem lze i vysklít okno. Podobně funguje i brokovnice.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Od strážné věže se dejte doprava, k další věži, od ní doleva ke třetí věži a stále podél zdi až ke dveřím se značkou schodiště. Zámek dveří je nutné odblokovat. Držte klávesu „Use“, dokud nedoběhne ukazatel činnosti do konce a dveře se neotevřou. Další rada - časem podle zvuku rozeznáte, zda po vás protivník hodil výbušný granát, zápalný nebo oslepující s dýmovnicí. Před prvními dvěma je samozřejmě dobré utéct, oslepující neuškodí, ale doporučuji alespoň odvrátit zrak od místa výbuchu, ochráníte se před delším oslepnutím.

Z okna nahoře přeskočte doleva na vedlejší dům a běžte rovně ke strážné věži. Z úzké zdi seskočte doprava na rovnou střechu přístavku - uvnitř je v krabici vesta. Od přístavku běžte dál, jedinou možnou cestou kolem hlavního vchodu do hotelu. Tady lze k vyčištění ulice použít samopal připevněný ve stojanu. Podél plotu kolem vchodu, pak vlevo do uličky. Na levém rohu budovy si všimněte požárního žebříku. Vylezte až nahoru a po úzké římse (obrázek) dojdete na opačnou stranu hotelu. Pokud spadnete za plot, nevadí, lze jej přeskočit a vrátit se k žebříku. Projděte půdu hotelu až k průlezu s žebříkem do nižšího patra.

 Prague: Hotel Prague
A přituhuje. Obzvláště v budovách je dobré využívat možnosti naklonit se zpoza rohu, vystřelit a zase se schovat. To, že je každý voják mnohem více zranitelnější na hlavě, snad ani nemusím připomínat. Někdy ale lze zlikvidovat i ne zcela odkrytého vojáka tím, že mu ustřelíte končetinu, která vidět je. Určitě nezapomínejte, než vrazíte někam do neznáma, vyměňovat poloprázdné zásobníky za plné. Není nic horšího, než když vám uprostřed přestřelky dojdou náboje. Pokud nemáte dostatek zdraví, či neprůstřelná vesta už nestačí zpomalovat kulky, je dobré prohledávat přístupné pokoje. Ve většině z nich vždy něco najdete a to buď přímo, nebo schované v bednách.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Takže z pokoje běžte ven na chodbu a za pokojem s prosklenou částí stěny (uvnitř je voják s brokovnicí) po schodech dolů. Tady vede jediná cesta do místnosti s krbem a odtud do kuchyně. Z kuchyně opět do patra a do místnosti prvními dveřmi vlevo. Levými dveřmi dojděte z místnosti ven, kolem velkoplošné obrazovky a krátkou zděnou chodbičkou do dalšího pokoje. Odtud pravými dveřmi a stále rovně do větší chodby koženými s sedačkami. Tady odemkněte dveře (obrázek) mezi obrazem s portrétem a stromy na protější straně. Uvnitř je držen Dr. Ivanovich. Dveře na druhém konci chodby se odblokují a patrně jimi projde voják. Prostřílejte místnost za nimi a následujte doktora do skladu. Skokem do šachty na špinavé prádlo ukončíte tuto kapitolu.

 Prague: Outside Hotel
Jednoduchá kapitola. Vyskočte na nákladní vůz a ujměte se samopalu. Než se doktorovi povede nastartovat, střílejte do všeho, co se hne. Vzadu vykukuje plynová bomba. Až přejedete na druhé místo, střelte do bomb u transformátoru (obrázek).

 Prague: Countryside
Ještě prostší kapitola. Střílejte na vše, co má kola nebo vrtuli. U aut střílejte do motoru, dokud nevybuchnou. Ke konci zastavíte u budovy s plynovou nádrží. Tu rozstřelte a nákladní automobil před bránou.

 Prague: Train Station
Obrázek zdroj: tisková zpráva Na nádraží je třeba nevyvolat poplach. Likvidovat nepřátele můžete nožem a to nejlépe hodem (druhý mód) nebo je omráčit pažbou brokovnice či úderem pistole a posléze dodělat nožem. Následujte doktora k zeleným dveřím od záchodků. Vstupte dovnitř a po rozhovoru s kontaktem si vezměte kufřík s doklady. Vyjděte ven a dejte se k pokladně. Zde předložte dokumenty, pokladní odblokuje levé dveře na nástupiště. Vojáka před vlakem můžete zneškodnit, ale neměl by se otáčet. Jděte doleva a odemkněte poslední zelené dveře, za kterými čeká doktor. Vstupte s ním do vlaku. Jelikož se doktor obává, že pokud vlak bude čekat déle, můžete být chyceni, bude třeba odjezd uspíšit.

Jděte na opačnou stranu nástupiště a vstupte do posledních zelených dveří vpravo (za dřevěnou bednou). Vojáka nechte dojít k nástěnce v hale a vyjděte po schodech nahoru a projděte do další budovy. Papírové bedny rozbijte, vylezte dírou ve zdi ven a seskočte za nádrž s plynem. Tady už bude nutné vojáky likvidovat. Uvnitř garáže se mi podařilo rychle zneškodnit vojáka dole a poté i vojáka, co právě vycházel po schodišti. Nahoře dojděte ke dveřím a přeskočte zábradlí na plechovou ventilační šachtu. Po ní na opačný ochoz a vlevo do dveří. Otevřeným oknem vyskočte na ochoz a seskočte za plot před výpravnu. Po zlikvidování vojáka stojícího u táhel, posuňte třetím zleva.

 Texas: The Shop Main Level
Obrázek zdroj: tisková zpráva Projděte vstupní chodbou, dveře se otevírají kliknutím na ovládací panely po stranách. Vaše první kroky povedou do „Conference Room“. Ta je ve druhém patře, takže nejprve je nutné najít výtah. Na stěnách jsou navigační cedule, takže se neztratíte a jinam obvykle nemáte přístup. Od výtahu jděte rovně podle nápisů „Secure Conference Room“. Po příkazech jděte do dalšího výtahu vedoucím na střechu.

Konečně možnost si zvolit výzbroj. Zde si můžete navolit sami, nebo přijmout doporučenou sestavu. S M4kou nic nezkazíte, M60 je sice velký kalibr, ale zase má obrovský rozptyl - pokud jste si ovšem na začátku hry nenavolili svoji obtížnost a rozptyl zbraní nezakázali. Brokovnice se zase hodí pro čištěni budov, kde obvykle potkáte protivníka tváří v tvář a kde pak stačí jeden dobře mířený výstřel. Ovšem počáteční výběr není zcela definitivní, neboť dost často chybějící zbraň naleznete na bojišti. Tady opět záleží na nastavené obtížnosti, kolik toho váš žoldák pobere.

 Columbia: Helicopter Insertion
Tady si jenom popovídáte s kolegy :-)

 Columbia: Marine Base Camp
Po rozhovoru se seržantem budete přepadeni. Až se vám podaří odrazit útok, přeskočte převrácený nákladní vůz za táborem a pokračujte hlouběji do džungle.

 Columbia: Temple Ruins
Za první zbořeninou zatočte doprava (obrázek). Celá cesta se odehrává ve vysoké trávě, kde kromě skrytých vojáků jsou natažené dráty od min. Ty lze při troše šikovnosti přeskočit nebo při troše klidu přestřihnout klávesou „Use“. Nepříjemní jsou ostřelovači a hodně často vám budou protivníci házet pod nohy granáty. Cesta je tu prakticky jediná, vytyčená kaňonem. Ke kulometnému bunkru nechoďte zepředu, je před ním žiletkový drát. Zde je nutné obejít kopec po jeho pravé straně. Za kopcem vede rovně cesta dál rovně, vlevo vede do bunkru, kde je vesta, lékárna a náboje. Před chrámem se dejte vlevo, projděte pod chrámem, je zde hodně výzbroje.

 Columbia: Forward Camp
Obrázek zdroj: tisková zpráva Tady již dávejte pozor na zmíněné miny (těsně před drátem se objeví ikonka s nůžkami) a kryjte se před vrtulníkem. V průchozí jeskyni si zase můžete doplnit zdraví a munici. Následuje dlouhá a jednoduchá cesta kaňonem, dokud nedorazíte k dřevěné bráně, která je však zamčena. Vejděte do vysoké budovy před bránou, vchod je ze strany volné krajiny. Jakmile vejdete dovnitř, přiletí vrtulník. Vyšplhejte po žebříku nahoru a přistupte k ovládacímu panelu. Tím se odpalují rakety z raketometu za branou. První výstřel zlikviduje vrtulník, druhý padne kamsi do skály, třetí spuštění způsobí poruchu a raketomet se obrátí proti vám. Rychle opusťte budovu. Raketa zdemoluje její vršek a i slaměnou chýši před ní. Uvnitř je ovládací tlačítko k bráně.

 Columbia: The Bridge
Postupujte kaňonem k mostu, kde najdete odříznutou jednotku z vaší skupiny. Pomožte jim zlikvidovat obránce mostu. Až jej vzdušné síly vyhodí do povětří, následujte skupinu. Nevzdalujte se příliš daleko od ostatních, nebo vás velicí důstojník zastřelí za dezerci.

 Columbia: Rebel Encampment
Obrázek zdroj: tisková zpráva Dorazíte do vesnice. Až vyčistíte okolí, budete postupně dostávat rozkazy k vyčištění tří budov. Každou pak musíte projít a zlikvidovat všechny vojáky uvnitř. Po té poslední osvoboďte ze zajetí posledního přeživšího vojáka. Na mřížích od „cely“ je připevněná výbušnina. Tu odstraňte a použijte ji v levé části vrat blokujících cestu ven z vesnice.

 Columbia: River Landing Zone
Cestou po řece k vrtulníku můžete dobře využít ostřelovačku (pokud jste si ji vzali při výběru zbraní na začátku, nebo v některé z ostřelovacích věží), ve vysoké trávě pak třeba i granátomet na M4ce. Nastupte do vrtulníku, chopte se kulometu a kryjte jím přístupovou cestu.

 Columbia: Helicopter Extraction
Obrázek zdroj: tisková zpráva Další mezihra. Tentokrát budete kulkami kropit zemi z vrtulníku. Cílem jsou všechny budovy a vojáci, lodě, mosty a automobily. U budov využívejte sudů.

 Columbia: Pureza
Po přistání v táboře jděte do skříňového vozu, kde si oblečte skafandr a následujte kolegyni Taylor.

 Vergara's Mansion: Grounds Obrázek zdroj: tisková zpráva Přestože je v této misi možné vyvolat poplach, nic se tím prakticky nezmění, pouze vás bude obtěžovat větší počet nepřátel. Pokud tedy nechcete být rušeni, dejte se vlevo za zídku. Podél zdi ohraničující pozemek obejděte skoro celý dům. Pozor na kamery a stráže, vidí pomalu i za roh. Kamery lze sestřelit třeba pistolí s tlumičem (US SOCOM), což kupodivu poplach nevyvolá. Až projdete kolem vstupu k bazénu po pravé straně, vklouzněte do uličky mezi obvodovou zdí a nízkým živým plotem. Tudy alespoň přikrčeni jděte podél zdi až ke dveřím do garáže - pozor na hlídku na balkóně nad zdí. Hned v první garáži vyskočte na bílé auto a z něj na žebřík vedoucí na půdu.

 Vergara's Mansion: Main House
Na konci půdy prolezte do patra dírou v podlaze (obrázek). Projděte přes posilovnu na chodbu. Tady vaše utajení asi skončí, neboť je zde už příliš mnoho očí. Momentálním cílem je Vergarova pracovna v přízemí. Seběhněte schodiště, dejte se doprava dozadu a levými dveřmi do jídelny. Odtud do kuchyně a pravými dveřmi před ledničkou do menší jídelny. Úzká chodbička naproti vede do pracovny. Tady otevřete sejf v protějším rohu místnosti (obrázek). Dveřmi, odkud vyšli střelci, vstupte do herny, pak úzkými dveřmi před barem dolů do sklepa.

 Vergara's Mansion: Wine Cellar
Obrázek zdroj: tisková zpráva Rovnou za nosem do kuželkárny a prvními dveřmi vpravo - pokud potřebujete ošetřit, pak kousek dál za dveřmi za barem je lékárnička a nějaká munice. Od horké lázně doleva do dvojitých dveří. Z prádelny vedou schůdky do tmavého výklenku, kde je vstup do ventilace. Ventilací pokračujte až na konec k poklopu, pod kterým se baví dva strážní. Za zasedací místností se dejte doprava dolů po schodech. Cesta dál vede dveřmi vpravo před střelnicí. Nejprve ale doporučuji se dovybavit výzbrojí, která je zamčena v sejfu u střelnice. Pak pokračujte zmíněnými dveřmi dolů do vinného sklepa. Na jeho opačném konci vede chodba do většího sklepa. Od vchodu postupujte doprava až narazíte na protilehlou stěnu, ve které je viditelně ukryt otáčecí mechanismus. Pákou schovanou za bednami po levé straně jej aktivujte.

 Vergara's Mansion: Bunker
Postupujte sklepením do místa, kde vám Sanchez zavře dveře před nosem. Dveře vedou doprostřed chodby, které obtáčí místnosti uprostřed. Dejte se doprava. Výbuch chodbu zasype, ale dveřmi vlevo před sesypanou sutí se dostanete do kolmé spojky. Spojka je ale blokována policí, takže dveřmi před policí vlevo, rovně na druhý konec následující místnosti, vpravo do spojky a kousek zpět k polici. Od ní dveřmi vlevo do větší místnosti s parabolou na stole. Dveřmi vlevo vstupte do další spojky. Otočte se doprava a dveřmi na začátku spojky se dostanete do na druhou stranu závalu. Jděte vlevo, kolem dveří s červeným snímačem karet až na její opačný konec a dveřmi doprava do místnosti, kde je Sanchez. Toho nelze jen tak zastřelit, ale zabije jej elektrický výboj, když rozstřílíte malý rozvaděč za jeho zády. Ještě lepší je použít výbušný granát. Vezměte si zde ležící červenou kartu a tou otevřete dveře v chodbě.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva V druhé části návodu za pár dnů budeme pokračovat v popisu misí na lodi Seaward Star a podíváme se i do Hong Kongu a New Yorku. Máte-li nějaké připomínky nebo doplňující otázky k textu, nebojte se je napsat do diskusního fóra pod tímto článkem.


Stáhněte si: Singleplayer demo (143 MB), Multiplayer test (51 MB), Trailer (4,5 MB), Trailer #2 (9 MB), Video - předváděčka zbraní (3 MB), Screenshoty, Cheaty

Související články: Recenze (05/2002), První dojmy (04/2002), Preview (leden 2002), Soldier of Fortune recenze (04/2000), Novinky

 
Nukem
připravil: jd


 
 

Nejnovější články