Half-Life 2 - ladíme výkon, 2. část
zdroj: tisková zpráva

Half-Life 2 - ladíme výkon, 2. část

30. 12. 2004 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

Jakou grafickou kartu a procesor vybrat, abyste si plynule užili Half-Life 2? Naštěstí nemusíte hned běžet do obchodu kvůli upgradu HW - rozeným experimentátorům stačí jen si trochu pohrát s příkazy do konzole.

Autor: Cappy
Publikováno: 30.prosince 2004

Zvětšit zdroj: tisková zpráva
Pokud jste si přečetli první část našeho článku, už si asi umíte poradit s většinou nastavení, které Half-Life 2 (recenze) normálně umožňuje. Máte tedy vše vyladěno, ale pořád to jaksi není ono. Černá můra všech hráčů PC her je realitou - hardware vašeho počítače už zkrátka nestačí potřebám hry a vy si přesto chcete pořádně zahrát. Co s tím? Co udělat, aby vám hra běžela co možná nejlépe?

 Vliv procesoru na výkon
Ještě předtím, než se budeme zabývat příkazy do konzole pro rozené experimentátory a než poletíte do obchodu pořídit nějakou drahou grafickou kartu, měli byste vědět, že Half-Life 2 je enormně závislý na výkonu procesoru. Vyměnit grafickou kartu pro dosažení větší plynulosti hry tedy nestačí. Absolutně ne. Podívejte se například na graf níže. Je na něm zachycen výkon grafické karty NVIDIA GeForce 6800 Ultra ve spolupráci s některými běžnými procesory.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Rozdíl mezi Athlonem XP 3200+ a Athlonem XP 2100+ je 18,1 snímků za vteřinu. Rozdíl mezi Pentiem 4 540J s frekvencí 3,2 GHz a Pentiem 4 520J 2,8 GHz činí 6,2 fps. Athlon 64 3000+ je tedy o celých 25,3 snímků za vteřinu rychlejší, než Athlon XP 2100+. Teoreticky bychom mohli předpokládat, že tento rozdíl ve výkonu je způsoben poměrně nízkým rozlišením 800x600 obrazových bodů. Ale není. Podívejte se na test v rozlišení 1600x1200 se zapnutým antialiasingem a anizotropním filtrováním.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Znovu je tu znát docela velký rozdíl způsobený výkonem procesoru. Mezi tím nejrychlejším a nejpomalejším celých 21,9 fps. Tím definitivně padl mýtus, že na výkonu procesoru v této hře nezáleží. V Half-Life 2 a vůbec ve všech ostatních hrách založených na SOURCE enginu (např. Vampire: Bloodlines) může slabý procesor představovat obrovskou brzdu.

 Jak je to s grafickými kartami?
Jak se všeobecně ví, Valve Software se při vývoji této hry rozhodli spolupracovat s kanadskou firmou ATI a ochotně jí přizpůsobili hlavním technickým parametrům grafických karet s čipy RADEON. Právě na nich běhá hra nejlépe. Ale pozor, neplatí to o všech RADEONech. Hrát Half-Life 2 na RADEONu 9700 PRO může být fajn. To samé ale nemusí platit o RADEONu 9100.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

V technických parametrech mnoha čipů je naprostý chaos a běžný hráč se v něm jen stěží orientuje. Snadno tak může koupit o pár korun lacinější, ale naprosto nevyhovující kartu. Při výběru nás budou zajímat dvě věci. Jaké technologie konkrétní karta podporuje a jaký má výkon. Podpora moderních technologií ovlivňují to, jak hra bude vypadat a výkon zase to, jak plynule hra poběží. Je důležité si uvědomit, že karta, která nepodporuje nejnovější technologie, ale vykresluje scénu plynule, je obecně vhodnější než karta, která moderní technologie sice podporuje, ale scénu vykresluje pomalu.

 Volba verze DirectX
Half-Life 2 automaticky detekuje v počítači instalovanou grafickou kartu a podle toho zvolí metodu vykreslování:

1) Hru přes DirectX 7 budou vykreslovat karty: NVIDIA GeForce 256, GeForce 2, GeForce 2 MX, GeForce 4 MX a integrované grafiky v čipsetu nForce. Dále série RADEONů 7xxx, RADEON 9100 IGP a MOBILITY RADEON 9000/9100.

2) Přes DirectX 8.0 poběží: GeForce 4 Ti, GeForce 4 Go, GeForce FX 5200, GeForce 5600, GeForce 5700 a GeForce FX Go 5600/5700.

3) Přes DirectX 8.1 potom: RADEON 8500, RADEON 9200, RADEON 9100, RADEON 9000 a také karty s čipy GeForce FX 5800 a GeForce FX 5900.

4) A konečně nejpokročilejší DirectX 9.0 budou využívat: karty ze série NVIDIA GeForce 6800, všechny GeForce 6600, GeForce 6200, RADEON 9500, RADEON 9600, RADEON X300 a všechny RADEONy ze série X600, RADEON X800, RADEON X850, RADEON 9700, RADEON 9800 a konečně MOBILITY RADEON 9600/9700 a MOBILITY RADEON 9800.

A teď jak je to s výkonem. Mnoho karet podporuje jinou verzi DirectX, než pomocí které je donutilo Valve scénu v Half-Life 2 vykreslovat. Třeba GeForce FX 5700 můžete zkusit přepnout do DirectX 9 pomocí konzolového příkazu „mat_dxlevel 90“, protože ho podporuje. Kdyby náhodou tento příkaz nefungoval, zkuste ještě „-dxlevel 90“ parametr v příkazové řádce. Otázka je, jaký to bude mít dopad na výkon. Samozřejmě to nebude asi nic moc. Zatímco u RADEONů je rozdíl mezi DirectX 9 a DirectX 8.1 minimální, u GeForce FX může rozdíl činit více než 50 procent.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Můžeme proto říci, že pokud zakoupíte nějakou moderní DirectX 9 grafickou kartu, ať už high-endovou nebo mainstreamovou, rozhodně neprohloupíte. Velice zajímavou volbou se například jeví ATI RADEON X800 XL. Nabízí snad absolutně nejlepší poměr cena / výkon. V běžně používaném rozlišení 1024x768, ve kterém dnes hraje drtivá většina hráčů, se výkonem blíží RADEONu X850 XT Platinum Edition, protože v tomto rozlišení je ještě stále limitována procesorem a nějaké rozdíly se objeví až v rozlišeních mnohem vyšších.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

 Změna parametrů pro spuštění hry
SOURCE engine podporuje více než 1800 specifických příkazů týkající se jeho interního nastavení. Se všemi lze experimentovat. Umožňuje rovněž nahrávat in-game dema a ty následně přehrávat nebo benchmarkovat. Všechny jsou přístupné z konzole po stisknutí klávesy "~" (na klávesnici vlevo nahoře pod ESC). Jestliže stisknete ve hře zmíněnou klávesu a nic se nestane, pravděpodobně nemáte konzoli zapnutou. Abyste jí zapnuli, musíte jít do Options, do záložky Keyboard, kliknout na tlačítko advanced a zaškrtnout "Enable developer mode (console)".

Half-Life 2, podobně jako DOOM 3 nebo Unreal Tournament, má svoje konfigurační soubory, ze kterých čte při každém spuštění hry. Nacházejí se v adresáři "c:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\[uživatelské jméno]\half-life 2\hl2\cfg\". Všechny soubory mohou být otevřeny a editovány v jakémkoliv textovém editoru. Nejjednodušší je asi užít Notepad. Než ale cokoliv začnete měnit, je dobré udělat si zálohu.

Můžete vytvořit hned několik konfiguračních souborů s různým nastavením. Příkazem "exec vašenastavení.cfg" je pak můžete spustit přímo ve hře a nemusíte otrocky vypisovat jednotlivé příkazy do konzole. Pamatujte však na to, že "vasenastavení.cfg" se nespustí automaticky. Automaticky jsou spouštěny jenom autoexec.cfg a config.cfg.

 Vlastnosti ikony
I ikona na vaší pracovní ploše, kterou spouštíte Half-Life 2, může mít nastaveny užitečné proměnné a může vypadat například takto:

"C:\Program Files\Valve\Steam\Steam.exe" -applaunch 220 -heapsize 512000 +map_background none"

Obrázek zdroj: tisková zpráva Hra se potom bude spouštět s parametry -applaunch 220 (spustí HL2), -heapsize 512000 (pokusí se alokovat cca 500 MB paměti), +map_background none (který ne-nahraje 3D pozadí menu). Přičemž hodnota u -heapsize by měla odpovídat asi polovině instalované RAM. Pokud tedy máte 512 MB RAM, mělo by být -heapsize 256000. Tato nastavení se aplikují pochopitelně pouze v případě, že hru spustíte přes ikonu, ke které je přiřazena.

 Základní příkazy do konzole
Ještě je třeba dodat, že do konzole k jednotlivým proměnným nemusíte psát uvozovky, zatímco v textových konfiguračních souborech to ale nutné je. Do konzole tak například zadáte cl_forcepreload 1, do cfg souboru cl_forcepreload "1". Nezapomeňte však na varování ohledně možných problémů, jež jsme zmiňovali minule - tzn. že příkazy do konzole mohou navzájem kolidovat. To může mít velice neblahé důsledky spojené s totálním kolapsem hry, několikahodinovým nahráváním bez zjevné příčiny, anomáliemi v obraze a tak podobně. Je potřeba při ladění jednotlivostí postupovat v malých krocích. Nebýt hrr a nepohybovat se z extrému do extrému, aby požadavky hry nepřesahovaly hardwarové zdroje a nemuseli jste to pak řešit reinstalací. Pokud si nejste jisti, ve vlastním zájmu raději nic neměňte ani nezkoušejte.

cl_showfps [0,1,2] - Zobrazí fps v pravém horním rohu obrazovky. 0=vypnuto, 1=fps, 2=plynulé FPS.

cvarlist [string] - Zobrazí všechny proměnné patřící konkrétnímu příkazu.

help [cvar] - Vypíše pomocný text pro specifický příkaz (ovšem pokud pro něj nějaký pomocný text existuje, což zdaleka nebývá pravidlem).

revert [cvar] - Důležité! příkaz revert all vrací vše do původního/základního nastavení. Bohužel ne vždy funguje na 100 procent.

differences - Ukáže všechny provedené změny od základního nastavení. Velmi užitečné, tak trošku detektivní nastavení pro šťouraly.

exec [configfilename] - Provede všechny platné příkazy v konfiguračním souboru.

clear - Vymaže text v konzoli.

version - Ukáže současnou verzi hry a build Source enginu.

pause - Zastaví hru.

unpause - Spustí zastavenou hru.

autosave - Uloží rozehranou hru do slotu pro autosave. Nebude fungovat, pokud je autosave vypnutý.

Obrázek zdroj: tisková zpráva sv_autosave [0,1] - Pokud je nastaveno 1, dovoluje HL2 automaticky ukládat pozici. Pokud je nastaveno na 0, hra se nebude ukládat na začátku každého levelu. I nadále se však může ukládat v jednotlivých/zlomových částech levelu.

save [savename] - Uloží hru do vámi specifikovaného souboru.

load [savename] - Nahraje hru ze zvolené pozice.

reload – Znovu nahraje naposledy uloženou hru.

restart - Restartuje hru v tom samém levelu.

kill - Sebevražda Gordona.

flush - Vymazání vyrovnávací paměti. Může vyřešit problém s anomáliemi v obraze (problikávání, chybné textury). Občas vyústí v hodně dlouhý loading.

map_background [mapname] - Spustí mapu jako pozadí v hlavní nabídce menu.

screenshot - Típne screenshot.

jpeg [filename, quality] - Típne screenshot jako .jpg se specifickým jménem za použití kvality nastavené v procentech.

jpeg_quality [percentage] - Specifikuje základní kvalitu v procentech pro obrázky pořízené pomocí jpeg příkazu.

path - Ukáže cesty souborového enginu.

exit / quit - Ukončí HL2.

 Benchmarkování
Není nad to zjistit, jestli změna nastavení skutečně pomohla. K tomu může posloužit vestavěný benchmark ve hře:

record [demoname] - Odstartuje nahrávání dema z konkrétního hraní do souboru, jehož název si zvolíte. Demo bude uloženo jako vášnázev.dem v adresáři "c:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\[uživatelské jméno]\half-life 2\hl2\

stop - Zastaví nahrávání dema.

Timedemo [demoname] - Spustí specifikované demo a zobrazí informace o dosaženém výkonu. Také nahraje informace do souboru sourcebench.csv v adresáři C:\Program Files\Valve\Steam\SteamApps\[uživatelské jméno]\half-life 2\hl2\

bench_start [filename] - Spustí benchmark a zapíše výsledky. Obdoba stejného příkazu výše.

bench_end - Ukončí benchmarkování.

bench_upload - Nahraje výsledky na server Valve.

Pokud si chcete benchmarkování ulehčit, můžete použít externí prográmek (3 MB) sloužící k tomuto účelu.

Obrázek zdroj: tisková zpráva  Příkazy mající vliv na výkon
mat_forcemanagedtextureintohardware [0,1] - Pokud je nastaveno na 1, pokusí se nacpat informace o texturách do video-ram na začátku levelu. V základní verzi hry se toto nastavení neobjevuje, pouze při aktualizaci přes Steam. Mělo by odstranit problém se zadrháváním po každém loadingu. Bohužel může zredukovat výkon až o 50 procent.

cl_forcepreload [0,1] - Pokud je nastaveno na 1, hra se pokusí nahrát data natvrdo dopředu tak, aby předešla občasnému zasekávání během hraní. Funguje ale jen někdy.

sv_forcepreload [0,1] - To samé nastavení, ale pro servery (cl_ je client, sv_ je server).

cl_ragdoll_collide [0,1] - Parametr 1 je jako prevence proti splývání/slučování postav vlivem vestavěného kolizního systému pro volně padající těla jako "hadrový paňáca". Vylepšuje tedy realismus, ani ne tak výkon.

mat_compressedtextures [0,1] - Nastaveno na 1 použije komprimované textury pro optimální výkon. Kartám s velkou RAM jako 256 MB nastavení na 0 vylepší kvalitu textur. Ovšem za cenu snížení výkonu.

fps_max [fps] - Limit pro maximální fps.

mem_force_flush [0,1] - Nastaveno na 1 může předcházet chybám. Je to ale krajně nepraktické. Nechat na 0.

r_fastzreject [-1,0,1] - Nastaveno na 1 aktivuje rychlé vymazání z-nastavení (hloubka) algoritmu, což bude mít za následek zlepšení výkonu. Většinou ale rezultuje v chybné zobrazení scény. Lepší je 0 nebo -1. Vyžaduje trochu experimentování.

cl_smooth [0,1] - Nastaveno na 1 se pokusí vyhladit scénu. Může ale způsobovat silné zadrhávání. Lepší je nechat na 0.

sv_footsteps [0,1] - Nastaveno na 1 zapíná zvuky způsobené chůzí Gordona. Teoreticky může mít dopad na výkon, pokud je používána nějaká prehistorická zvuková karta/čip se standardem PC97.

violence_ablood [0,1] - 1 zviditelňuje krev vetřelců, pokud jsou zasaženi.

violence_agibs [0,1] - 1 zapíná krev vetřelců na zemi.

violence_hblood [0,1] - 1 zapíná krev lidí, pokud jsou zasaženi.

violence_hgibs [0,1] - 1 zapíná krev lidí na zemi a stěnách. Vypnutí všech podobných nastavení může vylepšit výkon, ale zhorší realismus.

 Grafika
Obrázek zdroj: tisková zpráva cl_detaildist [range] - Určuje vzdálenost, do které jsou viditelné jednotlivé detaily, například trsy trávy. Čím větší je hodnota, tím menší je výkon a opačně. Toto nastavení může počítač kvalitně "zaseknout", ale scéna pak vypadá o dost lépe.

cl_detailfade [range] - Určuje vzdálenost, ve které se ztrácejí vzdálené detaily. Snížení hodnoty zvýší výkon.

cl_maxrenderable_dist [distance] - Specifikuje maximální vzdálenost scény od kamery, která je ještě renderována. Menší číslo zvýší výkon.

cl_ejectbrass [0,1] - Když je nastaveno na 1, některé zbraně vyhazují nábojnice (a jiné, které by vyhazovat nábojnice měly, nic nevyhazují). V těžkých přestřelkách může toto nastavení snížit výkon. Ale s ním to vypadá mnohem lépe.

cl_show_bloodspray [0,1] - Nastaveno na 1 vytvoří krvavé, stříkající, jakoby sprejové stopy, když kulky dopadnou na tělo alienů.

cl_show_splashes [0,1] - Nastaveno na 1 zapíná interakci s vodou, gejzíry po výbuchu granátu a tak podobně. Vypnutí může vylepšit výkon.

crosshair [0,1] - Nastavuje zaměřovací kříž. Dopad na výkon 0,00000....nic.

lod_Enable [0,1] - Zapíná LOD (Level of Detail). Dost podstatná věc, pozor na to. 1 pro optimální výkon, 0 pro maximální kvalitu obrazu.

lod_TransitionDist [range] – Vzdálenost, ve které se blízké předměty stávají geometricky nepřesnými a pozbývají hi-res textur. Čím větší je tato vzdálenost, tím je menší je výkon. Čím menší, tím horší je obraz (někdy drasticky).

mat_bloom [0,1] - Nastavuje osvětlovací efekt viditelný na objektech. Při nastavení na 0 se nepatrně zvedne výkon bez většího dopadu na kvalitu obrazu.

mat_bumpmap [0,1] - Zapíná bump-mapping. Toto nastavení se nepokoušejte vypnout. Vypnutí bump-mappingu hru graficky absolutně degraduje, posune někam na úroveň Quake 1. Ploché 2D textury zkrátka nebrat. Nepopírám ale, že to může zvednout výkon.

mat_clipz [0,1] - Nastaveno na 1 použije optimalizační techniku a zredukuje to, co je vykreslováno za účelem zvýšení výkonu. Jistě zajímavá věc. Občas ale nefunguje a majitelé GeForce FX toto nastavení možná nebudou mít rádi, neboť může způsobit chyby v obraze.

mat_drawwater [0,1] - Nastaveno na 1 zapíná vodu, při nastavení na 0 není voda renderována.

mat_fastnobump [0,1] - Nastaveno na 1 jsou všechny podlahy bez bump-mappingu, čímž se možná zvedne výkon, ale hra pak ztratí kus svojí realističnosti.

mat_filterlightmaps [0,1] - Pokud je nastaveno na 1, jsou statické lightmapy renderované korektně. Nastavíte-li 0, všechny oblasti budou před-renderované, tudíž nerealistické. Výkon se ale nepatrně zvedne.

mat_filtertextures [0,1] - Pokud je nastaveno na 1, jsou textury renderované plynule. 0 způsobí nerealistické textury podobné prvnímu DOOMovi, ale výkon se zvedne.

mat_fullbright [0,1] - "Rozsvěcuje" textury.

mat_hsv [0,1] - Překonvertuje všechno do černobíla.

mat_mipmaptextures [0,1] - 0 vypíná mip-mapping. Spíš nepoužívat.

mat_showlowresimage [0,1] - 1 nahrává textury v extrémně nízkém rozlišení. Pomůže výkonu, ale zlikviduje krásu hry.

mat_softwarelighting [0,1] - Pokud je váš procesor o poznání výkonnější, než grafická karta, můžete nechat vykreslovat světla pomocí procesoru, což je poměrně dobrá věc. Funguje ale jenom občas. Kvalita obrazu není příliš postižena.

mat_specular [0,1] - 1 využívá specular lighting. 0 způsobí, že materiály nebudou mít zrcadlové nasvětlení. Vypnutí přinese malý nárůst výkonu, ale zhorší realističnost.

muzzleflash_light [0,1] - Nastavení na 1 způsobuje viditelné záblesky zbraní při výstřelu (způsobené dohoříváním střelného prachu), které osvětluje okolí.
Obrázek zdroj: tisková zpráva
r_decals [number] - Specifikuje maximální počet stop způsobených kulkami na stěnách, které zůstanou viditelné (jinak automaticky mizí). Mimochodem, to, že páčidlo není sekyrka a dřevěnou bednu s ním v životě nerozštípete, natož abyste s ním způsobily na stěně šrámy jako po kulkách, je proti záhadně mizejícím stopám po boji absolutní prkotina. Zkrátka neuškodí, když si přidáte trochu realističnosti.

r_drawdecals [0,1] - Nastaveno na 1 způsobí, že otisky jsou normálně renderovány. 0 že ne, ale výkonu to moc nepomůže.

r_drawflecks [0,1] - 1 způsobí, že při nárazu kulky na zeď z ní odpadávají kousky suti. Fajnová věc.

r_drawmodeldecals [0,1] - 1 zapíná stejné obtisky na modelech postav.

r_maxmodeldecal [number] - Pokud je r_drawmodeldecals zapnuto, toto nastavení určuje, kolik obtisků bude renderováno na jednotlivém modelu.

r_drawparticles [0,1] - vypíná/zapíná partiklové efekty. Kouř a exploze. Pomůže výkonu, ale sníží realističnost.

r_DrawRain [0,1] - Zapíná déšť v lokacích, kde prší.

r_drawropes [0,1] - Zapíná dráty, elektrická vedení, provazy atd. a normálně je renderuje.

r_drawskybox [0,1] - Nastavíte-li na 0, kompletně se vypne textura nebe. Výkonu to zase až tak nepomůže a vypadá to nehezky.

r_drawtranslucentrenderables [0,1] - Nastaveno na 1 zapíná všechny průhledné předměty, jako energetické štíty jednotek Combine. Dost dobré, ale jen na kartách s pokročilými pixel shadery.

r_dynamic [0,1] - Nastaveno na 1 má zapínat dynamická světla - alespoň teoreticky, sám jsem nepozoroval žádnou změnu.

r_farz [-1,0,1] - Nastavení týkající se těch oblastí ve scéně, které jsou vyhodnoceny jako neviděné hráčem. Může pomoci výkonu. Nicméně vyšší nastavení než -1 mohou způsobit, že hráč neuvidí vůbec nic. Osvědčila se mi 0.

r_lod [-8 to 8] - Další nastavení týkající se LOD. Čím nižší je nastavení, tím více zůstává viditelných detailů. Snižuje výkon, ale zlepšuje kvalitu obrazu.

r_maxdlights [číslo] - Rozhoduje o maximálním počtu dynamických světel, které budou vidět (ale zdá se, že také funguje pochybně).

r_modellodscale [0-1] - Finální nastavení/vyladění detailů objektů/postav. Čísla nižší jak 1 redukují detaily.

r_occlusion [0,1] - Nastaveno na 0 vypíná „occlusion system“ (pravděpodobně nerenderuje neviditelné objekty nebo odvrácené strany polygonů) ve hře, což může zvýšit výkon na úkor kvality obrazu.

r_WaterDrawReflection [0,1] - Vypíná odrazy horních vrstev vody.

r_WaterDrawRefraction [0,1] - Nastaveno na 0 vypíná efekty způsobené lomem světla, které zase způsobuje rozhraní dvou odlišných prostředí. Speciálně při pohledu z/do vody.

sv_robust_explosions [0,1] - 0 redukuje grafickou intenzitu výbuchů. Může vylepšit výkon.

Obrázek zdroj: tisková zpráva fog_enable [0,1] - Vypíná/zapíná mlhu. Může pomoci v případě, že by vaše karta měla problémy se zobrazením mlhy. Bohužel, poslední taková karta se přestala vyrábět cca před 7-mi lety, takže nevím nevím….

fog_enable_water_fog [0,1] - Zapíná/vypíná podvodní mlžení. Nepřišel jsem na to, o co jde. Majitelé RADEONů jistě pomohou…

r_waterforceexpensive [0,1] - Při nastavení na 1 bude použita nejlepší/nejkvalitnější voda. Velmi pěkné.

 Zvuky
dsp_off [0,1] - Nastaveno na 1 vypíná DSP (Digital Signal Processing). Může zlepšit výkon, nicméně sníží kvalitu zvukových efektů.

dsp_enhance_stereo [0,1] - Nastaveno na 1 vylepší stereo efekt, udělá ho bohatším a vylepší atmosféru.

dsp_slow_cpu [0,1] - 1 zredukuje kvalitu DSP efektů. Hodí se pro pomalé procesory.

dsp_volume [volume] - Nastavuje hlasitost efektů na pozadí.

snd_profile [0,1] - Zobrazuje statistiku DSP v konzoli.

snd_mixahead [value] - Nastavení mezi 0 a 1. Čím větší je hodnota, tím menší může být zasekávání a více synchronizovaný zvuk. Je potřeba otestovat, funguje jenom někdy.

snd_async_fullyasync [0,1] - Pokud je nastaveno na 1, zvuk se může dostat mimo synchronizaci. Ale na druhé straně toto nastavení může předcházet zadrhávání zvuku.

A to je prozatím vše přátelé…


Stáhněte si: Trailery, Videa, Češtinu, Cheaty, Soundtrack, Screenshoty...

Související články: Ladíme výkon 1.část, Jaká grafická karta je nejlepší pro HL2?, Recenze, Řešení zákysových míst, Preview, Dojmy z E3, Shrnutí zahraničních recenz, DOOM III vs. Half-Life 2 HW téma, Novinkové články



Cappy
autorovi je 26 let, momentálně pobývá v zahraničí a specializuje se na hardware, dříve se podílel na vývoji několika počítačových her


 
 
Cappy
Smarty.cz

Nejnovější články