zavřít

Videokarty se spotřebou 300 Wattů brzkou realitou?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnosti ATI a NVIDIA stručně informovaly výrobce grafických karet na Taiwanu o tom, co mají očekávat od čipů R600 a G80.

Oba modely budou uvedeny na trh někdy na konci roku 2006 a budou mít spotřebu někde mezi 130 ~ 300 Watty na kartu. Očekává se, že některé high-endové počítače se SLI (CrossFire) budou muset mít zdroje s kapacitou 1000 ~ 1200 Wattů nebo mít instalovaný druhý, záložní zdroj. A to se nikdo nebaví o nárocích Quad SLI, natož aby se někdo zmiňoval slůvkem o tom, jak se taková 130 ~ 300 Wattová grafická karta bude chladit.
Vše nasvědčuje tomu, že nejde jen o nějakou fámu. Na trhu se už objevují počítačové zdroje s takto ohromujícím výkonem. Namátkou můžeme vzpomenout Thermaltake 1200 W Toughpower s monstrózním 140 mm větrákem. V nabídce této firmy navíc nejdeme i další, podobné modely, takže nejde jen o jediný kousek. Celá modelová řada zahrnuje zdroje se 700, 750, 850, 1000 a 1200 Watty. OCZ pak nabízí 300 W zdroj umístitelný přímo do 5.25" pozice, čistě určený jenom pro zásobování grafického subsystému. Dáme-li si jedna a jedna dohromady, tak to skoro vypadá, že se vývojáři grafických čipů nepoučili do výrobců procesorů a energetické nároky zvyšují, místo toho, aby se je snažili snížit.

zdroj: AnandTech

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.