zavřít

Starbreeze představují vlastní VR helmu, nabídne širší rozhled

PC

- Hardware autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Relativně nečekaná zpráva přichází ze švédského nezávislého studia Starbreeze. Ti se po mnoha zkušenostech s vývojem vlastních titulů pouštějí i do vývoje HW a představují své vlastní řešení virtuální reality s názvem StarVR. Starbreeze jedním dechem lákají například na kompletní vtáhnutí do děje v připravovaném Overkill's The Walking Dead. Vedle produkce vlastní pak ale samozřejmě chtějí se svým zařízením uspět i jinde a nabízejí hned několik pozitiv, díky kterým by měli hráči upřednostnit právě to jejich zařízení na úkor ostatních a již dříve představených.

Starbreeze VR

Oznamovací video láká na E3 a na další představení projektu, zatím však víme například to, že StarVR nabídne širší rozhled – tam, kde jiní (Oculus Rift) nabízí výhled v úhlu 100°, tam StarVR nabídne rovnou 210° rozhled, od čehož si vývojáři neslibují samozřejmě nic menšího, než lepší vtáhnutí do dění ve hře. Jejich technologie navíc bude podporovat otevřený Steam OpenVR framework a Starbreeze rovněž slibují spolupráci s dalšími herními i neherními společnostmi.

Přesvědčit se o kvalitách StarVR se budou moci návštěvníci přímo na E3. Prostřednictvím našeho zpravodajství pak dostanete možnost i vy – Starbreeze slibují do LA přivést funkční prototypy a ukázat světu, jak vypadá jejich vize virtuální reality. Celá tato iniciativa přitom vzešla z akvizice francouzské společnosti InfinitEye, jež se vývojem zařízení zprostředkovávajících virtuální realitu zabývá. Ve výsledku se tak má skloubit zkušenost s hardwarem na straně jedné a lety prověření vývojáři her na straně druhé. Uvidíme, co z toho vzejde, je však zřejmé, že se na poli virtuální reality děje něco velkého. Je otázka, jak si Starbreeze povedou v drsné konkurenci, ale ta je vždy užitečná – pohání totiž vývoj kupředu.

Tagy: virtuální realita hardware e3 2015

Zdroje: All Games Beta,Starbreeze

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.