zavřít

Starbreeze představují vlastní VR helmu, nabídne širší rozhled

Windows

- Hardware autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Relativně nečekaná zpráva přichází ze švédského nezávislého studia Starbreeze. Ti se po mnoha zkušenostech s vývojem vlastních titulů pouštějí i do vývoje HW a představují své vlastní řešení virtuální reality s názvem StarVR. Starbreeze jedním dechem lákají například na kompletní vtáhnutí do děje v připravovaném Overkill's The Walking Dead. Vedle produkce vlastní pak ale samozřejmě chtějí se svým zařízením uspět i jinde a nabízejí hned několik pozitiv, díky kterým by měli hráči upřednostnit právě to jejich zařízení na úkor ostatních a již dříve představených.

Starbreeze VR

Oznamovací video láká na E3 a na další představení projektu, zatím však víme například to, že StarVR nabídne širší rozhled – tam, kde jiní (Oculus Rift) nabízí výhled v úhlu 100°, tam StarVR nabídne rovnou 210° rozhled, od čehož si vývojáři neslibují samozřejmě nic menšího, než lepší vtáhnutí do dění ve hře. Jejich technologie navíc bude podporovat otevřený Steam OpenVR framework a Starbreeze rovněž slibují spolupráci s dalšími herními i neherními společnostmi.

Přesvědčit se o kvalitách StarVR se budou moci návštěvníci přímo na E3. Prostřednictvím našeho zpravodajství pak dostanete možnost i vy – Starbreeze slibují do LA přivést funkční prototypy a ukázat světu, jak vypadá jejich vize virtuální reality. Celá tato iniciativa přitom vzešla z akvizice francouzské společnosti InfinitEye, jež se vývojem zařízení zprostředkovávajících virtuální realitu zabývá. Ve výsledku se tak má skloubit zkušenost s hardwarem na straně jedné a lety prověření vývojáři her na straně druhé. Uvidíme, co z toho vzejde, je však zřejmé, že se na poli virtuální reality děje něco velkého. Je otázka, jak si Starbreeze povedou v drsné konkurenci, ale ta je vždy užitečná – pohání totiž vývoj kupředu.

Tagy: virtuální realita hardware e3 2015

Zdroje: All Games Beta,Starbreeze

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.