zavřít

Srovnání detailů v Prince of Persia.

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Přímé porovnání čtyř nastavení grafiky nebo zapnutého vyhlazování hran plus první benchmark.

Nedlouho po zveřejnění hardwarových nároků celshadovaného Prince of Persia se již němečtí kolegové z PCGH jako obvykle zabývají jeho technickou stránkou, byť do oficiálního vydání ještě zbývá pár dní.

Hra se bude spouštět přes externí aplikaci, v níž si navolíte nastavení grafiky a jako obvykle u konzolových portů (jímž Perský princ samozřejmě je) to nebude nijak pestrý výběr: rozlišení, vyhlazování hran, kvalita textur a kvalita grafiky obecně. Při maximu ostatně hra vypadá tak, jak ilustruje několik screenshotů vytípaných přímo německými novináři:


screenshoty vytípané přímo ze hry

Co se nastavení týče, nabízí se srovnání jedné scény ve čtyřech možných kombinacích, na nichž si všímejte hlavně stínů, vegetace a prokreslení. Zleva doprava ji vidíte 1) na nejnižších detailech a bez textur ve vysokém rozlišení, 2) na nejnižších detailech s lepšími texturami, 3) na středních detailech a 4) na nejvyšších detailech s 8x vyhlazováním hran a 16:1 AF:


srovnání čtyř úrovní detailů

Pokud by vás zajímalo, jaký dopad má na kvalitu obrazu právě čtyřnásobné vyhlazování hran, následující srovnání je pro vás jako dělané:


bez vyhlazování hran/s čtyřnásobným FSAA

Vedle toho se němečtí kolegové pokusili také o něco na způsob prvního benchmarku, byť vzhledem k rozdílně voleným rozlišením a nastavením jde spíš o průřez tím, jak si jednotlivé grafické karty s hrou poradí. Než se ale objeví plnohodnotné testy, bude to muset stačit:


první benchmark

Prince of Persia u nás vyjde 5. prosince pro Xbox360 a PS3, o týden později pak pro PC - více v našich článcích:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Na čem spustíte Prince of Persia.  [12.11.2008 10:10 - levis]
Úvodních 10 minut hraní Prince of Persia.  [4.11.2008 12:12 - levis]
Akrobatické kousky Prince of Persia.  [24.10.2008 10:10 - levis]
zdroj: PCGHx

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.