zavřít

Sony prý oznámí PlayStation 4,5 ještě před vydáním PlayStation VR

PlayStation 4

- Hardware autor: Adam Homola Komentáře: 0

Existenci údajné verze konzole PlayStation 4,5 nebo PlayStation 4K, jak jí někteří přezdívají, potvrdilo už několik na sobě nezávislých médií včetně - Kotaku, Digital Foundry nebo třeba Wall Street Journal. Mělo by se jednat o novou verzi PlayStation 4 s tím, že nepůjde jen o „slim“ verzi, jak jsme u konzolí zvyklí. Tentokrát prý Sony chystá výkonnější konzoli s lepším hardwarem.

Nový hardware by měl utáhnout nejen hry a vůbec média ve vyšším rozlišení (ne nutně 4K), ale také by měl pomoci s některými funkcemi, které jsou spojené s fungováním PlayStation VR, jež se na trh dostane v říjnu tohoto roku.

Oficiální kanály Sony zatím mlčí a všechna výše uvedená média mají své informace od nejmenovaných zdrojů především z řad vývojářů. Některými zdroji jsou jen pouhé tlachy z nedávné konference GDC 2016, jiné jsou prý důvěryhodnější. Některé zdroje hovoří o tom, že jde o skutečný projekt, kterého se na trhu dříve či později dočkáme, jiné zase PlayStation 4,5 zmiňují jako experiment a jednu z možností.

Pokud bychom chtěli věřit aktuálním zprávám o oznámení ještě před vydáním PlayStation VR, mohli bychom o nové verzi PlayStation slyšet něco na letošní E3. Z jinak na první pohled slabší E3 by se tak najednou mohla stát akce se třemi „novými“ konzolemi. Nintendo již v minulosti naznačilo odhalení NX na E3 a přítomnost PlayStation 4,5 by Microsoft jistě neodbyl pouze novými hrami. Pokud by na to skutečně došlo a dočkali bychom se výkonnějších variant nových konzolí třeba příští rok, šlo by o jednu z největších změn v herním průmyslu za poslední roky... Tedy za předpokladu, že by se nový formát ujal a my bychom pak dostávali od Sony i Microsoftu vylepšenou konzoli například každé dva roky.

Otázkou je pak kompatibilita her, obchodní model, podpora a vlastně všechno ostatní. Nad novými verzemi PlayStation a Xbox konzolí však stále visí víc otázek než odpovědí a minimálně v případě Sony musíme brát celou věc stále jako oficiálně nepotvrzenou spekulaci.

Tagy: byznys konzole

Zdroje: Kotaku,Wall Street Journal, Eurogamer.net

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.