Sony oficiálně potvrdila výkonnější PlayStation 4, ale na E3 ji neukáže
zdroj: Archiv

Sony oficiálně potvrdila výkonnější PlayStation 4, ale na E3 ji neukáže

10. 6. 2016 18:18 | Hardware | autor: Adam Homola |

Letošní E3 právě přišla o jedno z potenciálně nejzajímavějších oznámení. Očekávalo se, že na konferenci Sony něco uslyšíme o PlayStation 4 Neo. Tedy o výkonnější PS4, o které se dodnes pouze spekulovalo. Fámy jsou u konce, protože prezident a globální šéf Sony Interactive Entertainment Andrew House pro Financial Times potvrdil, že konzole skutečně existuje, ale že ji letos na E3 neuvidíme.

Jde tak o vůbec první oficiální potvrzení existence PlayStation Neo. O něm jsme se dozvěděli už před několika měsíci, vždy ale z neoficiálních zdrojů. Andrew House toho pro FT sice mnoho neřekl, ale některé z dřívějších informací nyní potvrdil. Nový PlayStation bude skutečně zvládat rozlišení 4K a díky jeho většímu výkonu budou mít hry lepší grafiku. Zároveň tak bude logicky dražší než 350 dolarů, ale přesnou cenu House neprozradil.

Naopak potvrdil, že všechny budoucí hry budou vycházet jak na standardní PlayStation 4, tak na jeho vylepšenou verzi. „Neo“ ještě není finální název a jde pořád pouze o kódové označení. Současný PlayStation tak má nový model pouze doplňovat a koexistovat vedle něj, nikoliv ho nahradit a vystrnadit ten starý z trhu. Podle House bude Sony cílit Neo na hardcore hráče a zároveň na lidi, kteří si koupili 4K televizi.

Jedno z dalších potvrzení je opět logické a očekávané a to sice podpora PlayStation VR. S tím si nový PlayStation poradí bez problémů, i když hry ve virtuální realitě si užijí i majitelé klasické PS4, jak už bylo oznámeno dříve. Složitost vývoje, či spíše „portu“ hry z klasického PS4 na Neo by neměla být pro vývojáře nijak velká. Sice to prý bude vyžadovat trochu práce navíc, ale podle House to nemá být nic komplikovaného.

Sony má na prodeji každého kusu Neo vydělávat od prvního dne, tudíž starý model dotování konzolí a vydělávání primárně na hrách se nevrátí ani tentokrát. Kdy se oznámení nové konzole dočkáme, už House říci nechtěl. Příští týden to nebude z prostého důvodu: Sony zatím nemají moc co ukázat. Jakmile budou připravené hry, aplikace pro PlayStation VR, různé nové funkce a prvky, uvidíme i Neo.

Příští týden tedy bude zajímavé sledovat tiskovou konferenci Microsoftu, vzhledem ke spekulacím o dvou nových Xboxech. Tím prvním představeným by měla být klasická „Slim“ verze stávajícího modelu, zatímco druhý Xbox One má podle spekulací kódové označení Scorpio a prý půjde o výrazně výkonnější Xbox One. Opět připravený na VR, obsah ve 4K a obecně lepší grafiku her.

Nejnovější články