zavřít

Sony může přijít až o 20 procent podílu na trhu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

SCE (Sony Computer Entertainment) nedávno zvýšila předpoklady prodejů herní konzole Playstation 2.

Analytici však věří, že společnost přijde o významnou část podílu na trhu v důsledku opožděného uvedení herní konzole Playstation 3. Má to být způsobeno konkurenčním Xbox 360 od společnosti Microsoft. Situace se navíc v dlouhodobém horizontu může ještě zhoršit, protože se předpokládá, že samotná konzole Playstation 3 bude dražší a také, že vývoj her na ní bude nesrovnatelně nákladnější, než vývoj her na Xbox 360.
Sony se tak může dostat do začarovaného kruhu. Jestliže bude cena konzole příliš vysoká, neprodá se jich dost a to odradí velké procento vývojářů od toho, aby na ní tvořili hry. Zvýší se riziko, že se pak her neprodá dost a nezaplatí se jim drahý vývoj. Jenomže když bude málo her, bude zase menší zájem o konzoli a kruh se tím uzavře. Pro Sony tak bude velmi těžké, posunout se vpřed a svůj podíl na trhu si udržet nebo zvýšit, i když předchozí generace Playstation byly velice úspěšné. V předchozích průzkumech veřejného mínění mezi hráči se totiž ukázalo, že i velké procento japonských zákazníků se o MS Xbox 360 zajímá.

V nedávné době Sony držela okolo 70 procent podílu na trhu s herními konzolemi. Microsoft a Nintendo se dělili zhruba napůl o zbývajících 30 procent (15:15). Podle analytiků by v budoucnu Sony mohla ztratit až 20 procent tohoto trhu a drtivou většinu tohoto podílu by si měl přivlastnit právě Microsoft. Pro představu, o jakých číslech je tady řeč. Podle analýzy Wedbush Morgan Securities publikované v červnu tohoto roku, by se měl celkový prodej Xbox 360 a Playstation 3 do roku 2007 pohybovat okolo 46 milionů kusů.

zdroj: X-BitLabs

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.