Síťovka BigFoot Killer NIC v praxi
zdroj: tisková zpráva

Síťovka BigFoot Killer NIC v praxi

12. 12. 2006 12:12 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Killer NIC je zvláštní síťová karta určená pro hráče multiplayerových her.

Byla vytvořena za účelem snížení hodnot pingu, zamezení nadměrné ztrátovosti paketů, odlehčení procesoru a vylepšení výkonu (fps). Tímto způsobem se snaží zlikvidovat některé nedostatky vyplývající ze samé technické podstaty řešení síťových her. Má zvláštní "Lag and Latency Reduction (LLR™) engine poháněný Linuxem, který dělá přesně to, co jeho název popisuje, tedy redukuje reakční čas a zpoždění (a kterému taky vydatně pomáhá instalovaný 400 MHz procesor). Výrobce tvrdí, že tato karta "umožní hráčům nejenom vítězit, ale i dominovat".
Jestli nejde jen o nafouknutou bublinu otestovali na [H]ard|OCP a šli na to neotřelým způsobem. Vzali 4 pokusné vzorky (4 hráče online her) a nechali je hrát střídavě na počítačích s on-board síťovku a Killer NIC. Za zmínku stojí, že hráči byli schopni podle hodnot ping poznat, na jakém stroji skutečně hrají, jestli má dané PC instalován Killer NIC nebo síťovou kartu na desce. Čistě proto, že Killer NIC skutečně dokáže snížit pingy o 10-20 (a více) ms a čím je server vzdálenější nebo je na něm větší ping, tím je jeho účinek větší - jak ostatně prokázaly dřívější benchmarky. Dále se na [H]ard|OCP ptali hráčů, jaký skutečně na jejich herní zážitek měla karta vliv, jak změnila jejich pocit ze hry, protože je sice hezké mít malý ping, ale to ještě neznamená, že to s ním musí být nějaký viditelný rozdíl nebo lepší herní zážitek.

Podle účastníka hrajícího Counter-Strike měl Killer NIC vliv na lepší rozpoznání střely a hra měla větší dojem plynulosti. Nezdálo se mu však, že by to byl proti normálu nějaký zásadní rozdíl. Ani hráč hrající Quake 4 Deathmatch neměl ze hry nějaký extra rozdílný dojem, i když také on zaznamenal nižší pingy. Ovšem v případě hráče F.E.A.R. Deathmatch už to bylo něco jiného. Ten si Killer NIC velice pochvaloval a dokonce vyslovil názor, že "server byl neustále pozadu za jeho PC", což mu umožnilo "vystřelit nebo se schovat ještě dřív, než ostatní měli šanci zjistit, že tam vůbec je". Hra také běžela plynuleji a neobjevovaly se zabití kvůli lagům. Dokonce podle něj odpadl styl hry "sprejuj a modli se", kterým se obyčejně pojmenovává střelba někam do díry naslepo v naději, že si do rány někdo naběhne. Takže podle něj stojí Killer NIC za to, jen se mu zdá příliš drahý a nemá na něj prostředky.

Překvapivě výborný dojem z Killer NIC měl i hráč World of Warcraft. Se svojí postavičkou na úrovni 60 se pohyboval na přetíženém serveru a navštívil místa jako je Iron Forge, což jak poznamenal "bylo bez Killer NIC město lagů", zatímco s Killerem šlo všechno plynule. Pingy přitom spadly z původních 100-140 ms pod hodnotu 100 ms. Nedostával hlášky jako “out of range” nebo “not facing opponent” a ve hře se skutečně dělo to, co viděl před sebou na obrazovce. Dojem s hraní byl o mnoho lepší a s Killerem byl spokojen. A na závěr malý dodatek. Jako u většiny nových (a dobrých) technologií je i v tomto případě problémem vysoká počáteční cena, která brání masovému rozšíření. Karta už je nějakou chvíli v obchodech a stále stojí okolo 250 dolarů (cca 5500 Kč bez DPH), takže není divu, že jí ocení asi jenom profíci.

zdroj: [H]ard|OCP

cappy

Nejnovější články