zavřít

S herním ovladačem KiloWatt ke krásnému tělu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Doba, kdy byla počítačovým hrám přisuzována vina za nevzhledná, tukem oplácaná, zanedbaná těla, se zdá být minulostí.

Společnost PowerGrid Fitness, která podniká na poli sportovního vybavení, má totiž ve své nabídce nový produkt - KiloWatt, navržený za účelem budování muskulatury i při hraní her na PC, PS2 nebo Xboxu.

Herní ovladač KiloWatt byl prvně předveden minulý týden v Las Vegas na výstavě Comsumer Electronics Show, kde hned vyhrál i nějakou cenu. Jak přístroj vypadá, můžete vidět na přiloženém obrázku. Na první pohled celkem obyčejná součást každého fitka. Jenže tahle věcička je připojena k počítači ne proto, aby vás skrz jeho obrazovku informovala o spálených tucích, ale abyste si s její pomocí vychutnali svou oblíbenou hru a při té příležitosti zaměstnali i své svaly - jak se říká - abyste zabili dvě mouchy jednou ranou.

Tyč vpředu má na svém vrcholu ukotvený gamepad s potřebnými tlačítky a hejblátky. Ovladač je v kontaktu se senzorovým polem, které zaznamená i mikroskopický ohyb tyče způsobený hráčovým tlakem. To je pak vyhodnoceno a převedeno na data pro herní konzoli, příp. PC, a také je z toho spočítána použitá síla.

U hry, jako je například Gran Turismo, znamená větší tlak na ovladač zrychlení vozu ve hře a povolení tlaku naopak zpomalení. Celý systém KiloWattu pracuje na principu izometrického cvičení, při kterém dochází ke stahování svalů a tím i k jejich posilování a proto když u Gran Turisma s přístrojem strávíte jen několik minut, ucítíte napětí v horních končetinách i zádových svalech. Spálíte pár přebytečných kalorií.

KiloWatt bude na americkém trhu k dostání od jara. Pořídit si jej bude možné za cenu 695 dolarů. Společnost PowerGrid, která věří, že si produkt i přes relativně vysokou cenu najde dost zájemců, pracuje na tom, aby KiloWatt dostala také do Evropy a Asie.

zdroj: BBC

ko

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.