zavřít

Recenze mobilní konzole Nokia N-Gage už brzy

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud čtete pravidelně naše zprávy a zajímáte se trochu o technologické novinky, určitě vám neuniklo, že 7.

říjen bude velkým dnem pro finskou firmu Nokia. Na celosvětový i český trh se totiž konečně dostane Nokia N-Gage, hybridní kombinace mobilního telefonu a herní konzole, kterou jsme omrkli již na tiskové konferenci uprostřed léta. Netřeba připomínat, že je to vůbec poprvé, co se nějaká firma snaží protlačit podobnou hračku na trh. Má N-Gage šanci? V rozhodování, zda si N-Gage koupit či nikoliv, by vám měla pomoci Korgullova recenze, která vyjde na Tiscali Games příští týden. Autor se v ní zabývá všemi aspekty přístroje, tedy telefonováním, posloucháním MP3 nebo rádia a samozřejmě také hraním her - viz následující ochutnávka:

    Jak takovou hru do N-Gage dostanete? Tak hezky po pořádku - nejdříve přístroj vypnete, sundáte zadní kryt, vyndáte baterku, zasunete MMC kartu do slotu, vrátíte baterku, zapnete přístroj, počkáte asi 25-30 sekund než naběhne, zadáte PIN, počkáte dalších pár sekund, najdete v menu ikonu své hry a můžete hrát! V případě, že hru měníte, čeká vás ještě o jeden krok navíc (ještě musíte vyndat tu původní kartičku ;) Je jasné, že tady to něčím zavání a jsou to opět designéři.

    Zastoupení Nokie v Praze nám poskytlo vysvětlení, že počítají s tím, že lidé tak často měnit hry nebudou, že vydrží s jednou hrou třeba měsíc. I tak k tomu lze jen dodat, že tenhle komplikovaný způsob výměny MMC karet není rozhodně dobrým řešením. Představte si, jak třeba někde v autobuse, vlaku nebo metru měníte (třeba zrovna po měsíci hraní) hru a ta mrňavá kartička vám z ruky vyskočí někam na zem... [více v kompletní recenzi v úterý]
Na našem internetovém obchodu Tiscali GameShop byla zřízena nová sekce pro Nokia N-Gage a když už je řeč na toto téma, možná vás zaujme dnešní zpráva ČTK. Podle ní hraje hry na mobilních telefonech zhruba 80.000 tuzemských uživatelů, tedy necelé procento trhu. Největší podíl má přitom Eurotel se zhruba 60 procenty trhu, následuje T-Mobile s třetinou a zbývající desetinu ovládá Český Mobil. Pro hraní her používají hráči především mobilní telefony značky Nokia, na kterých si hrají dvě pětiny uživatelů. Následuje Siemens se zhruba třetinou a Alcatel a Sony Ericsson, jež mají po necelé desetině. Nejpoužívanějšími telefony jsou Nokia 6310 a Siemens MT50.
zdroj: vlastní zpráva, ČTK

jd

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.