zavřít

Pentium 4 Northwood 3,6 GHz na plné obrátky

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Známému webu Tom's Hardware se podařilo získat od Intelu opravdu cenný "kousek křemíku" a proto tam byl dnes uveřejněn článek s benchmarky Pentia 4 na frekvenci 3,6 GHz (!).

Tento takt by měl být mezníkem pro výrobu na úrovni 0,13 mikronu a samotný procesor je očekáván přibližně v polovině roku 2003. Frekvence FSB zůstala na 533 MHz (QPB) a násobič procesoru byl nastaven na 27x (133). Procesory, které budou v tu dobu uvedeny, samozřejmě mají podporovat technologii Hyperthreading (virtuální multiprocessoring). Taková CPU budou konkurovat "Hammerům" od AMD.

Testováno bylo v následujících aplikacích: Quake 3, 3D Marku 2000, Comanche 4, SiSoft Sandra 2002, PC Mark 2002 a dalších. Pro více informací si můžete přečíst celý test zde.

zdroj: TomsHardware

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.