Interní report firmy ukazuje, že se této mobilní konzole prodalo na dva miliony kusů. To vypadá jako slušné číslo. Ale ve skutečnosti je to v celosvětovém měřítku a od uvedení na trh v roce 2003 žalostně málo. Jenom třetina plánovaného množství. K tomu lze jen dodat, že zásadnímu oživení prodejů nepomohlo ani uvedení zmenšené a v mnoha ohledech vylepšené N-Gage QD, která už se nemusela při telefonování držet bokem. O jaký průšvih s telefonováním bokem šlo, dokumentuje fakt, že si z původní N-Gage dělali legraci i v samotné Nokii. Jak ostatně dokazuje toto neveřejné video. Bohužel, Nokia se také dopustila zásadní chyby, když z nějakého nepochopitelného důvodu z QD verze odebrala vestavěný .MP3 přehrávač. Zdůvodnila to tím, že jde přece o herní zařízení...
Předpokládám, že si po úspěších samostatných .MP3 přehrávačů, jako je Creative Zen (a samozřejmě Apple "Right to copy Creative" iPod), rvou v Nokii vlasy. Co by stačilo k úspěchu? Proč jinak velmi dobré zařízení, nakonec se slušným dostatkem her, s dlouhou výdrží baterie atd., takhle zklamalo? V Nokii dodnes netuší. Realita bude asi taková, že se spousta zákazníků orientuje na určitý životní styl. A N-Gage nakonec chyběl špičkový design zevnějšku. Snad právě proto se zájem potenciálních zákazníků obracel zcela jiným směrem. Pro debakly zmítanou konzoli to znamená neodkladný konec.

S produkcí her pro N-Gage Nokia ještě chvíli počítá. Chce vydat několik připravovaných titulů, ale jinak je softwarová podpora konzole zastavena. Ticho (logicky) panuje o následníkovi, nějakém novém zařízení, které by snad N-Gage vystřídalo. Pravděpodobnost, že by teď Nokia náhle s něčím takovým opět přišla je téměř nulová a firma se raději bude soustředit na klasické mobilní telefony, s podporou hudby a televize, které hraní her sice umožní, ale nebudou u nich propagovány jako hlavní vlastnost. Současná N-Gage se bude stále prodávat na asijských trzích a v Indii.