Máte námět či připomínku? Napište nám
Mlha kolem hardwarových požadavků Longhornu
zdroj: Archiv
Hardware

Mlha kolem hardwarových požadavků Longhornu

16. 4. 2005 22:22 | autor: Redakce Games.cz |

Microsoft se chystá vydat kolem poloviny tohoto roku první oficiální betu nového operačního systému Longhorn.

Spekuluje se o měsíci červnu, protože původní termín byl stanoven na "brzké léto". Bez upřesnění data vydání je naplánována i druhá beta, která bude následovat a pokud vše půjde bez problémů, bude nový OS k dispozici pro zákazníky příští rok o prázdninách. Potvrzeny jsou dvě samostatné varianty, 32 bitová a 64-bitová.
Hardwarové nároky budou záviset především na tom, jak moc bude Longhorn dělaný na "efekt". Microsoft doporučuje, aby počítač s instalovaným Longhornem měl minimálně 512 MB paměti a procesor na "současné úrovni". Co je tou současnou úrovní přesně myšleno není úplně jasné, takže se neví, jestli jde o běžný a dostačující průměr nebo o absolutní špičku.

Každopádně. Longhorn bude mít vestavěno několik grafických vzhledů, z nichž některé budou s největší pravděpodobností využívat grafické čipy s hardwarovou 3D akcelerací. Nejlepší dostupný vzhled, pro který se zatím používá krycí označení "Aero Glass", bude mít nejbohatší grafiku, ale bude také vyžadovat nejvyšší výkon. Trochu ořezaná grafika se bude týkat vzhledu nazvaného "Aero". Přičemž minimální a nejzákladnější nastavení by se mělo hodně podobat současnému vzhledu Windows a mělo by mít také nejnižší hardwarové nároky bez požadavku na 3D čip.

zdroj: ZDnet

cappy

Nejnovější články