zavřít

HW aktuality - ceny monitorů půjdou nahoru

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Proč mohou být LCDčka o Vánocích dražší, GeForce 8800 GT může trpět přehříváním a speciální herní klávesnice od Razeru.

- Ceny monitorů se mají v dohledné době zvýšit. Tvrdí to analytická společnost iSuppli. Důvody tohoto zvýšení nejsou úplně jednoduché. Stručně by se daly shrnout tak, že v uplynulých šesti měsících zaznamenávali výrobci monitorů rekordní zisky, protože došlo k vysoké poptávce a naopak k poklesu zásob. Mezitím ale také vzrostla konkurence, takže došlo k jistému soupeření o cenu a k opětovnému nárůstu zásob. Na konci roku by se ale mohla poptávka ještě vzrůst a to prý ceny ještě zvedne.

- Včera jsem tu měli info o nové GeForce 8800 GT, která bude za 199 a 249 dolarů. Jestli jste si všimli, tak karta byla původně zamýšlena s jednoslotovým chladičem. Nová zpráva říká, že NVIDIA adresovala "urgentní dopis" výrobcům počítačů, aby zaslaly svoje nové systémy na "termální analýzu". Důvod se zdá na první pohled nejasný, protože jádro GeForce 8800 GT má být vyrobeno 65 nm procesem a mělo by být chladnější, než třeba GeForce 8800 GTS. A tak je podle všeho slabinou právě onen jednoslotový chladič. Jinak platí, že GeForce 8800 GTS 320 MB odejde do důchodu přesně v den uvedení GT verze.

- Společnost Razer, známá spíše pro precizní herní myši, uvedla na trh herní klávesnici Razer Lycosa. Klávesnice má některé hodně zajímavé technické parametry. Každá klávesa je plně programovatelná, horní část tlačítek je pogumovaná, aby se zabránilo prokluzu a tlačítka jsou podsvícená.


Klávesnice bude mít 1000 MHz Ultrapolling odezvu, "Gaming mode" přepínání pro vypnutí akčních Windows kláves a další funkce, o nichž referuje tisková zpráva.
zdroj: EnGadget

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.