zavřít

Firmy hrozí:nemáme vývojářské kity=nebudou PS3 hry

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vydavatelé jako Sega a THQ jsou zneklidněni neschopností Sony dát dohromady finální specifikace hardwaru konzole Playstation 3.

THQ dokonce zrušilo plánovanou PS3 verzi kriminálně-akční hry The Sopranos, protože by její vývoj prý byl "příliš riskantní". Také poukazuje na hrozbu, že kvůli tomu nevyužijí jejich první PS3 hry plný potenciál hardwaru PS3. I ostatní přední vydavatelé jsou z počínání Sony nervózní. Prezident Sega of America, Simon Jeffrey, dokonce prohlásil, že Sony už mělo dávno zaslat vývojářské PS3 kity jejich studiím, ale že tak doposud neučinilo. Jeffrey řekl, že si vůbec nemyslí, že zároveň s uvedením PS3 v půli listopadu bude také "dostatek herních titulů".
Žádné překvapení? Typická Sony, řekli byste? Ne tak docela. Sony buduje kolem konzole Playstation 3 jakýsi exkluzivní klub vývojářů a vydavatelů. Ovšem ti vydavatelé a ti vývojáři, kteří v tomto exkluzivním klubu z nějakého důvodu nejsou (například proto, že dělají horší hry, jsou nespolehliví nebo "málo" slavní) a zároveň ale mají pocit, že by v tomto klubu být měli, se na sebe snaží za každou cenu upozornit. I tímto způsobem. Je jasné, že vývojářské kity nebudou a nejsou pro všechny. Zaprvé jsou v omezeném počtu, jsou drahé. Zadruhé, u méně spolehlivých týmů hrozí vynášení citlivých informací, které by mohly přímo nebo nepřímo Sony poškodit. Není pochyb, že i méně zajímavé projekty se časem dostanou na pořad dne a Sony jim bude věnovat adekvátní pozornost. I když to třeba nebude v první vlně. Jiní vydavatelé totiž se Sony nemají nejmenší problém - Activision nebo EA svoje developer kity dostaly podle plánu, to znamená naprosto včas, a budou mít pro listopadový start přichystanou pěknou řádku, zejména sportovních titulů.

To máme jednu kauzu. Druhá se týká pomalu houstnoucí mediální přestřelky mezi představiteli Nintenda, Sony a Microsoftu. Kdo si myslel, že soupeření mezi zmíněnými firmami bude "všichni proti všem", tak ten se spletl a měl by rychle vystřízlivět. Zdá se, že si zmíněné firmy snaží udělat nějakého spojence. Peter Moore z Microsoftu projevil jistý sentiment, když prohlásil, že majitel budoucí next-gen konzole by měl také vlastnit konzoli Nintenda (Wii). A to pro její inovativní hry. K tomu však dodal, že hráče tento nákup dvou konzolí vyjde stejně, jako pořídit jednu Playstation 3. A to se mu vymstilo. Okamžitě na to reagoval jeden ze šéfů Sony, Phil Harrison, a tento "sentiment" Moorovi vrátil. S tím, že zákazníci by si skutečně měli pořídit Nintendo Wii, ale jako druhou konzoli k Playstation 3. Protože: "Porovnávat Xbox 360 a PS3 je jako porovnávat hrušky s jablky. Dokonce to údajně je, jako porovnávat úplně dva jiné druhy jídla a je naprosto zřejmé, že cena PS3 odpovídá její reálné hodnotě." Na to zase reagoval Microsoft ujištěním, že pořízení Xboxu 360 a HD-DVD mechaniky vás určitě vyjde levněji než PS3.

zdroj: FiringSquad

cap

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.