zavřít

Finanční výsledky ATI okořeněné rekordem

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost ATI zaznamenala druhý po sobě jdoucí rekordní kvartál.

Postarala se o něj zvýšená poptávka po všech jejích produktech. Za čtvrté čtvrtletí roku 2004, které bylo účetně ukončeno k 31. srpnu, se příjmy společnosti vyhouply o 50,3 procenta oproti stejnému období minulého roku a dosáhly celkové částky 572,2 milionů amerických dolarů. Pokud bude hospodaření ATI pokračovat v započatém trendu, mohlo by se v prvním čtvrtletí 2005 dostat na hodnotu mezi 600 až 640 milionů dolarů. Šlo by o další rekord, který asi nemá v minulém v hospodaření firmy obdoby.
Podle nám dostupných zpráv se však rozložení sil na trhu příliš nezměnilo. S podílem 37,7 procenta mu stále dominuje společnost Intel a její integrované grafické čipy. Druhá NVIDIA totiž pokračovala v sestupném trendu a přišla o další 4 procenta svého podílu, který tak spadl na hodnotu 23,2 procenta. Zajímavé je, že stejného podílu dosáhla i ATI. To znamená, že v současné době jsou co do počtu prodaných kusů přímo soupeřící firmy ATI a NVIDIA na přibližně stejné úrovni.

K NVIDII je třeba dodat, že její propad mohl být daleko větší, nicméně firma stále těží z prodejů čipů pro první Xbox (tam zaznamenala dokonce nárůst) a také z prodejů nových GeForce 6, která už přinesla na konta společnosti více než 30 milionů USD. Po vlně skepse, kterou představitelé NVIDIE dokonce označovali za „klinickou smrt firmy“, neváhají na základě prodejních výsledku GF 6 označovat za „vítěznou architekturu“. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet do budoucna.

zdroj: ATI, JPR

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.