Kolik může stát jedna malá chyba, když je v procesoru? Dost. AMD odhadovalo, že oprava pro chybu v TLB (Translation Lookaside Bufferu) je zodpovědná za ztrátu výpočetního výkonu v průměru o 10-20 procent. TLB totiž přemapovává virtuální adresy na fyzické adresy a významně ovlivňuje efektivitu cacheování a práci s pamětí. Jak se ukazuje, jejich čísla sedí, i když se situace subjektivně jeví jako mnohem horší. Tvrdou realitu odhalil test na TechReport, kde testovali procesor Phenom 9600 s chybou a pak Phenom 9600 s chybou opravenou přes mikro kódovou záplatu (v BIOSu). Z grafů je jasné, že výsledky procesoru se záplatou jsou v některých případech více než špatné. Konkrétně řečeno, záplata sice chybu opravuje, ale zpomaluje procesor až o 40% a více.

Když budeme zkoumat jednotlivá čísla a jednotlivé benchmarky (jak syntetické, tak reálné), dojdeme k tomu, že nejméně je výkon postižen v SiSoft Sandra Multimedia Integer x16, kde je to o -0,04% a v SiSoft Sandra Multimedia Floating Point x8, kde je to -0,04%. To je na hranici chyby měření. Ve Valve VRAD benchmarku je to stále ještě relativně dobré, je to -4,8% a stejně tak ve WinZip, kde se jedná o -5,1% a ve Microsoft Office 2003 SP1, kde je to -7,8%. To je už sice znát, ale pořád se to dá nějak přežít. Ovšem specificky benchmarky, které se přímo zaměřují na cacheování a práci s pamětí nebo jejichž výkon je přímo vázán na výkon paměťového subsystému, už na záplatu reagují podstatně negativněji. v Microsoft Windows Media Encoder 9.0 je to -9,2%, v SiSoft Sandra (cache a paměť) je to jrště více, tj. -9,6%, ve Valve Source engine (simulace částic) -12.0% a v Adobe Photoshop CS2 -13,3%.
Nejvíce postiženy jsou programy jako picCOLOR -29,9%, dále Sandra (propustnost paměti) -38,7% a Sandra (propustnost paměti ALU) rovněž -38,7%. To zpomalení v propustnosti paměti bude vadit hodně, zejména hráčům, protože se to v některých hrách projevuje hodně negativně. Nakonec nejvíce ztrácí CPU-Z (přístupová doba do paměti) -50,6% a Firefox -57,1%. Dohromady je to z testovaného vzorku zpomalení v průměru o -19,8%, což skutečně odpovídá té horní hranici zpomalení, kterou uvádí AMD. Stručně řečeno, pokud se aplikuje TLB oprava, tak procesor nestíhá sekundovat procesorům Intelu a už vůbec nedosahuje výkonů Ahtlonů 64, zejména co se týká v rychlosti přístupu do paměti.