zavřít

ATI zaznamenala rekordní příjmy

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Statistická čísla hovoří jasnou řečí.

Rozkvět ATI nastartovaný grafickým čipem Radeon 9700 i nadále pokračuje. Společnost zvýšila svoje příjmy oproti minulému čtvrtletí o 23 procent a dostala se tak na rekordní úroveň 469 milionu dolarů. Podle těchto čísel je tedy silnější, než kdykoliv předtím. Na NVIDII to ale stále nestačí, neboť její příjmy dosáhly ve stejném období 486 milion dolarů a zvýšily se tak o 13 procent.

Trend však zůstává nezměněn, a tak ATI neustále posiluje svoje pozice a z onoho pomyslného koláče trhu ukusuje to, co by ještě pře dvěma lety zůstalo bezpečně na kontech NVIDIE. Vyjádřeno řečí čísel - příjmy ATI za jediný rok vzrostly o 40 procent. Rozložení sil na trhu se ale může velice rychle změnit. Nejbližší choulostivý termín je první čtvrtletí 2004, kdy mají být veřejnosti představeny čipy ATI R420 a NVIDIA NV40.

zdroj: Yahoo

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.