zavřít

Athlon 64 3400+ je tu; Northwood na ústupu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ačkoliv ještě není oficiálně ohlášen, přichází Athlon 64 s označením 3400+ podle informací zveřejněných na X-Bit Labs do některých obchodů.

Dodávky přes distribuční kanály začínají samozřejmě o něco dříve, než je samotný procesor oficiálně ohlášen, aby bylo právě v době ohlášení možné alespoň někde novinku sehnat. Athlon 64 3400+ je vybaven 1 MB L2 cache a pracuje na 2,2 GHz. Procesor je určen do SOCKETU 754.

Dobrou zprávou je, že CPU podporuje technologii Cool´n´Quiet, která snižuje frekvenci procesoru (tedy i vyzařované teplo), pokud například pouze píšete ve Wordu, tedy nevyužíváte plný potenciál CPU. Když je procesor vytížen více (například při hraní náročných her), jede samozřejmě naplno. Celkově jsou pro zájemce o Athlon 64 tedy dostupné již 3 modely: 3000+ (za lidovou cenu – viz novinka), 3200+ a 3400+. V příštím čtvrtletí bychom se měli dočkat ještě modelu 3700+, který bude poslední pro patici SOCKET 754.

Další procesorovou událostí, která se však dala očekávat předem, je to, že Intel bude postupně omezovat dodávky Pentií 4 Northwood se 400 a 533 MHz FSB. Přiškrcení dodávek je přitom znát už v současnosti. Northwoody s pomalejší FSB se tedy zřejmě brzy stanou nedostatkovým zbožím. Tyto tahy Intelu dělají samozřejmě prostor na trhu pro 90nm Prescotty a pro Northwoody s 800 MHz FSB.

zdroj: X-Bit, DigiTimes

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.