3D výkon karet ATI ve hře Call of Duty
zdroj: tisková zpráva

3D výkon karet ATI ve hře Call of Duty

18. 11. 2003 15:15 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Válečná akce Call of Duty se stala jednou z nejlépe hodnocených her podzimu na Tiscali Games (95% od Mickey Mouse) a dlužno podotknout, že si toto hodnocení zaslouží.

Jak to ale vypadá s jejími hardwarovými nároky? A jak si s nimi dokáží poradit grafické karty ATI? Zde je malá ukázka z testu na FiringSquad:

    I když je hra Call of Duty založena na 4 roky starém enginu, dokáže pořádně potrápit i ten nejmodernější hardware. Zaznamenali jsme výkonnostní náskok u Radeonu 9800 PRO 256 MB a Radeonu 9800 XT. Dobře si vedl i Radeon 9600 XT a to díky rozhodnutí ATI použít u této karty 600 MHz paměti. Radeon 9500 PRO svým výkonem velice překvapil. Stále představuje to nejvýkonnější řešení mezi mainstreamovými kartami a to navzdory tomu, že byl uveden na trh už před rokem. Nikdy jsme si nemysleli, že by mohl být úspěšný tak dlouho.
V testu je také zmíněn problém karet ATI s AGP Fast Writes. To je funkce, která musí být podporována čipsetem, grafickým čipem, BIOSem a někdy také ovladači grafické karty. Vychází ze specifikace AGP 2.0 a dovoluje mnohem rychlejší zápis dat z procesoru do grafickkého čipu. Na FiringSquad k tomuto problému napsali:
    Přišli jsme na to, že uživatelé ATI karet by raději měli AGP Fast Writes vypnout. Rozhodli jsme se udělat pár rychlých testů a došli jsme k závěru, že vypnutí této funkce nemá prakticky žádný dopad na výkon.
V testu naopak propadla karta Radeon 9000. V některých testech byl její výkon prakticky na hranici měřitelnosti, například ve vysokých rozlišeních a při zapnutém antialiasingu. Problémy s Call of Duty a s kartou ATI měl i editor serveru The Inquirer - v průběhu hraní hra neustále padala v tom samém bodě. CoD mohl s Catalysty 3.9 dohrát pouze tehdy, pokud nastavil rozlišení 800x600 obrazových bodů nebo nižší. ATI se vyjádřila v tom smyslu, že o chybě ví, že na nápravě pracuje a že prozatím doporučuje použít starší ovladače ve verzi 3.7. S kartami od NVIDIE v Call of Duty zatím žádné problémy hlášeny nejsou.

Update 20.11. - ATI vydala hotfix pro výše popisovaný problém se zasekáváním Call of Duty na Radeonech s ovladači ve verzi 3.8 nebo novějšími.

cappy

Nejnovější články