zavřít

Zahrajte si českou puzzle hru Zeroes - na Google Play vyšla zdarma

Android

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Na matematickou puzzle hru Zeroes od studenta ČVUT Petra Marka jsme nedávno upozornili ne v rámci jakékoli tlačenky českých vývojářů, ale protože vypadala zajímavě graficky i nápadem. A protože Petr svůj titul právě dnes vydal na Google Play, můžeme si ověřit, jestli nešlo jen o mylný první dojem. Samozřejmě k nám můžete přidat, podmínky jsou k tomu ideální. Tvůrce splnil svůj slib a hra je dostupná zdarma.

Jak Petr uvádí na svých stránkách, ve hře je zatím celkem 60 puzzlů ve trojici barevně, hudebně a herní náplní odlišných světů. V prvním světě se v puzzlech jen sčítá a odčítá, ve druhém se přidává násobení s dělením a ve světě třetím se objevují ještě diagonální bloky. Už minule zmiňované hádanky s mocninami a odmocninami budou tvořit svět čtvrtý, který do hry přibude časem.

Petr Marek vyvíjel Zeroes od léta 2014 a zcela sám. Koncept vychází z jeho předešlého projektu herní detektivky, kterou nedokončil, protože vývoj přesahoval jeho schopnosti práce s grafikou. Snad právě to se podepsalo na jednoduché, ale přehledné a na oko příjemné stylizaci Zeroes, kterou můžete, společně s herními mechanikami, omrknout na videu někde okolo.

Anebo si prostě Zeroes rovnou stáhněte a vyzkoušejte na svém androidím telefonu a tabletu. Prvních pár puzzlů prosvištíte během kuřácké přestávky a rychle tak zjistíte, jestli se Petru Markovi podařilo dosáhnout vytyčeného cíle: ukázat, že matematika nemusí být obtížná nuda, ale naopak krásná zábava.

Tagy: mobilní hry česká hra logická freeware

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.