zavřít

Vyzkoušejte demo logické hry o housenkách She Remembered Caterpillars

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Místo, kde kroutící se housenky tvoří živoucí architekturu, spadá tak pro polovinu všeho lidstva do kategorie šílených nočních můr. Proto je pozoruhodné, že She Remembered Caterpillars je vážně moc krásná hra, k níž byste se nebáli pustit ani malé děti. Ty by toho s ní ale krom zírání, slintání a ukazování prstíkem asi moc nenadělaly, protože hratelnost se odvíjí od řešení nejrůznějších obtížných hádanek, založených na barevných kombinacích, jak se můžete přesvědčit sami v demoverzi.

Trailer níže naznačuje, jak to všechno asi bude fungovat. Představte si, že máte modrého panáčka a červeného panáčka, které dělí modrý most přes propast. Co uděláte? Přeběhnete s modrým panáčkem přes modrý most, spojíte se s červeným panáčkem do fialového, a jdete dál. Ano, je to primitivní problém, který by možná vyřešilo i ono nemluvně. Ale vzhledem k tomu, že She Remembered Caterpillars v soutěži Intel Level Up Game Demo zvítězila v kategorii nejlepší logické hry, se můžete vsadit, že další hádanky vám pořádně zavaří mozek.

Celé dílo podkresluje patřičně tajemný příběh, pojednávající o doktorovi, který chce zachránit vašeho tatínka. Ale podle všeho si budete klást takové obvyklé životní otázky, jako například: Kdo vlastně jste? Co znamená ten podivuhodný, neskutečný svět? A co se to probůh vůbec děje?! Ó, a ještě jedna drobnost. Hudbu ke hře vytvořil Thomas Höhl zodpovědný za soundtrack k sérii Deponia, a na traileru je to tedy docela poznat, myšleno jedině v dobrém.

She Remembered Caterpillars vychází dnes na Steamu a Itch.io. Kdybyste měli zájem, můžete si stáhnout zmíněné demo, a tuhle podivnou hmyzí hříčku si nejdříve vyzkoušet. 

Tagy: barvy logická indie hra

Zdroje: Steam,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.