zavřít

Video z plošinovky Blackhole představuje zápletku hry s pomocí českých youtuberů

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zaplaťpánbůh, že díky aktivitě českých vývojářů nemusíme v nejrušnějším období roku psát jenom o myriádě zahraničních blockusterů. Keen Software se nedávno pochlubili pokořením hranice milionu prodaných kusů Space Engineers, Warhorse vydali technologickou alfu Kingdom Come a FiolaSoft připomínají logickou plošinovku Blackhole prostřednictvím příběhového traileru.

Vedle hádanek postavených na manipulace s gravitací a specifických schopnostech jednotlivých postav staví Blackhole hlavně na dabingu známých českých youtuberů. Na záběrech následujícího videa uslyšíte následující „výtečníky“: Martina Rotu (NaprostoRetardovaný), Matěje Slážského (Selassie), Martina Malého (Ati), Šimona Vojtu (Smusa) a tajemnou postavu bez jména (Nejfake). Vynechat nesmíme účast Zuzany Cinkové v roli Auriel a Tomáše Krauchera jako kapitána lodi Endera.

Účast výše uvedených se týká české i anglické verze, která vyjde digitálně (Steam), ale i v krabici (vydává Playman). Ne však letos, protože  na 11. prosince anoncované vydání už neplatí. Tvůrci v čele s Filipem Kraucherem se rozhodli posunout termín vydání na 20. ledna 2015, zřejmě v zájmu odstranění všech možných chyb a obecně vyšperkování svého titulu. Ale proč ne, ke konci roku není o „něco k hraní“ stejně žádná nouze.

Vedle základní edice hry za baťovských 399 Kč vyjde Blackhole (platí pro krabicovku) i v edici sběratelské za 599 Kč - druhá jmenovaná má být kusově omezená a nabídne vedle hry artbook, soundtrack, podepsané kartičky herců a vývojářů, DLC: Testovací Laboratoř, video-dokument o tvorbě hry a přístup do speciálních online turnajů.  

Na sběratelskou edici ostatně upozorňuje i trailer někde okolo, který nabízí první pohled na nové lokace a styl humoru, kterým se Blackhole hodlá vetřít do vaší pozornosti. Další informace hledejte na normálních i facebookových stránkách hry.

Tagy: puzzle plošinovka česká hra

Zdroje: Vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.