zavřít

V detektivce No Truce With the Furies řešíte případy ve vlastní hlavě

Windows

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

No Truce With the Furies je policejní procedurální RPG inspirované Planescape: Torment a Kentucky Route Zero. Veškerý boj se odehrává v dialozích, příběh je vším,“ slibují estonští vývojáři ZA/UM a dodávají: „RPG jsou vzrůstající uměleckou formou – a my ji zapálíme.“ Mám hroznou chuť věřit, že si nevymýšlí a že se z téhle fantaskní detektivky vážně vyklube něco netradičního. Už jen samotný výčet schopností a popis průběhu vyšetřování naznačuje, že hra je na správné cestě.

Prozkoumávání zbídačeně vypadajícího města Revachol, které se pohybuje na hranici fantasy, sci-fi a prosté podivnosti, a pátrání po různých stopách ještě rozhodně spadá do tradiční palety izometrických RPG. Jenže vy se přece neomezíte na fyzický svět. Klíčovou aktivitou je totiž bloudění vlastní myslí. Budete si povídat se svými smysly, vzpomínkami, pochybnostmi. V inventáři kombinujete myšlenky a kromě geniálních teorií se vám v hlavě najednou může octnout obsese, utkvělá idea, přesvědčení. Nic z toho není nutně užitečné, pozitivní nebo založené na pravdě.

Autoři zatím představili pouze část dostupných schopností, do nichž budete moci investovat bodíky. Spadají do intelektuální kategorie (později přibudou ještě duševní, fyzická a další). Logika vám umožní přistupovat k problémům matematicky, analyticky, ale je zranitelná svou vlastní arogancí a cizím pochlebováním. Rétorika vás vyzbrojí politickými argumenty – ale pokud budete všechny přesvědčovat o svém světonázoru, leckdo vás brzo začne nesnášet, což zní docela realisticky.

Díky Encyklopedii si vybavíte většinou nepříliš užitečná fakta typu názvů ulic nebo slavných generálů, ale občas můžete narazit na klíčový střípek informací. Drama vám umožní umně lhát, tančit a zpívat. Konceptualizace se hodí, pokud máte zájem o kulturu či umění a rádi z hlavy vymyslíte pěknou básničku. A díky Vizuálnímu kalkulu si snáze představíte příčinu a následek založené na zákonech fyziky, což je užitečné při vytváření modelu místa činu a vizualizace toho, k čemu tam vlastně v minulosti došlo. Zároveň musíte počítat s tím, že pokud do intelektuální kategorie jako celku nacpete moc bodů, může se z vás stát nepraktický intelektuál posedlý detaily, ale neužitečný ve skutečném světě.

Síla, obratnost, odolnost, inteligence, moudrost, charisma… to všechno najednou zní dost nudně, že ano? Teď jen zbývá tenhle fascinující mix přetavit ve funkční herní celek, který ukáže, že to všechno nejsou jenom pěkně znějící slova. Autoři navíc slibují rozhodnutí, na nichž opravdu záleží – každá dialogová volba se prý odrazí v příštích konverzacích. Snad se tedy tento nadějný koncept naplní. No Truce With the Furies by měla vyjít ke konci letošního roku.   

Tagy: RPG detektivka

Zdroje: tisková zpráva, RPS

Novinky na CZC.CZ

 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra GRID (PC)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1199 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1199 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.