zavřít

Rozšíření Guild Wars 2: Path of Fire láká videem na ohnivý tanec s bohem války

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Svět MMO Guild Wars 2 se otřásá v základech. Zítra totiž vyjde obsahem nabyté rozšíření Path of Fire, kde se postavíte samotnému bohovi války. Není jím tedy plešoun Kratos, ale do epicky vyhlížejícího brnění nasoukaný Balthazar, který se utrhl ze řetězu a je samozřejmě na vás hasit jeho řádění. K tomu si přičtěte nové oblasti a mounty a je zase pro jednou o zábavu postaráno.

Spoluzakladatel společnosti ArenaNet a její aktuální prezident Mike O’Brien označil Path of Fire za „nové rozšíření přinášející čistě obsah“, čímž narážel na starší rozšíření Heart of Thorns, které spíš než obsah připravilo hru po technické stránce na rozšíření typu Path of Fire.

Hlavním lákadlem Guild Wars 2: Path of Fire bude tentokrát příběh točící se kolem avizovaného boha války Balthazara, který si usmyslel, že vyvraždí všechny prastaré draky. Vydává se proto do pouštní oblasti Crystal Desert, kterou možná znáte z první Guild Wars. Vaše kroky sem logicky směřují také, abyste zabránili nebezpečnému rozbití rovnováhy magie.

Crystal Desert tvoří celkem pět otevřených oblastí z písku, ale nemusíte se obávat pustosti a jednotvárnosti. Každá oblast zahrnuje jiné biomy – jednou narazíte na chladnou poušť s krystaly, jindy na ubíjející vedro a příště vás budou trápit toxické plyny.

Abyste novým náročným podmínkám a mocnému nepříteli nečelili v aktuálním „zastaralém“ stavu, dostanete vůbec poprvé možnost vozit se na čtyřech různých mountech. Raptor vyniká rychlostí a dalekými skoky, Springer naopak skoky do výšky, Skimmer levituje nad vodou a Šakal ovládá teleportaci na krátké vzdálenosti jako Corvo v Dishonored. Nechybí ani další rozšiřování schopností vašeho oblíbeného zvířátka.

Nebojte se. Tvůrci nezapomněli ani na vlastní postavy hráčů. Nepřibude sice nová profese, ale všechny stávající se dočkají nové elitní specializace, která zásadním způsobem změní jejich bojové možnosti. Například takový ranger může aktivovat beast mode, který ho spojí s jeho petem a získá tak jeho vlastnosti, zloděj se naučí zacházet s odstřelovačkou, elementalista udrží dva elementy najednou atd.

Guild Wars 2: Path of Fire vychází již tento pátek a pořídit si ji můžete na oficiálních stránkách. Základní edice vás vyjde na 30 eur, deluxe s pár bonusy na 55 eur a ultimátní edice s další várkou bonusů je už za 80 eur.

Tagy: online fantasy mmorpg guild wars

Zdroje: tisková zpráva,PC Gamer

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.