zavřít

Postapo simulace Sheltered opouští early access a vyjde na PC i konzolích příští týden

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

O postapokalyptickém pixelartovém simulátoru Sheltered jsme naposledy psali v souvislosti s velkým rodinným updatem, stále se však jednalo o aktualizaci rozdělaného titulu v early accessu. Ten však brzy vývojáři ukončí a Sheltered přejde do plné verze, jíž autoři kromě PC rovnou vydají i na konzole.

Datum vydání je stanoveno na 15. března, kdy si "naostro" budete moci vyzkoušet, jak nebezpečné je přežití v postapokalyptické pustině. Tím spíš, když se u toho přežívání musíte i postarat o rodinu, a to ve hře, kde funguje permanentní smrt a tak každé vaše rozhodnutí může vést k nenávratné ztrátě jednoho z vašich milovaných. Prostě velmi depresivní postapokalypsa.

Z boku viděná postapokalyptická simulace přežití malé skupinky v pustině nabídne řadu morálních voleb a těžkých rozhodnutí. K tomu zde bude setkání s cizinci, kteří jsou naladění nepřátelsky i naklonění spolupráci a správa nejen vlastní rodiny (kterou lze navíc vytvářet dle vlastního vkusu), ale třeba také jejích mazlíčků. Navrch se ke hráčově rodu mohou připojovat i náhodně generovaní přeživší, nikdy však není zcela jasná jejich motivace.

Navrch název hry napovídá i pokročilou správu vlastního obydlí – krytu. Vedle toho Sheltered přinese i tvorbu vlastních předmětů, tahové souboje a průzkum pustiny pěšky i ve vozidlech. Obsahu zkrátka není málo a za minimalistickým kabátem se ukrývá ambiciózní titul.

Tagy: RPG survival adventura pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.