zavřít

Postapo simulace Sheltered opouští early access a vyjde na PC i konzolích příští týden

PlayStation 4 PC MAC Xbox One Linux

- Datum vydání autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

O postapokalyptickém pixelartovém simulátoru Sheltered jsme naposledy psali v souvislosti s velkým rodinným updatem, stále se však jednalo o aktualizaci rozdělaného titulu v early accessu. Ten však brzy vývojáři ukončí a Sheltered přejde do plné verze, jíž autoři kromě PC rovnou vydají i na konzole.

Datum vydání je stanoveno na 15. března, kdy si "naostro" budete moci vyzkoušet, jak nebezpečné je přežití v postapokalyptické pustině. Tím spíš, když se u toho přežívání musíte i postarat o rodinu, a to ve hře, kde funguje permanentní smrt a tak každé vaše rozhodnutí může vést k nenávratné ztrátě jednoho z vašich milovaných. Prostě velmi depresivní postapokalypsa.

Z boku viděná postapokalyptická simulace přežití malé skupinky v pustině nabídne řadu morálních voleb a těžkých rozhodnutí. K tomu zde bude setkání s cizinci, kteří jsou naladění nepřátelsky i naklonění spolupráci a správa nejen vlastní rodiny (kterou lze navíc vytvářet dle vlastního vkusu), ale třeba také jejích mazlíčků. Navrch se ke hráčově rodu mohou připojovat i náhodně generovaní přeživší, nikdy však není zcela jasná jejich motivace.

Navrch název hry napovídá i pokročilou správu vlastního obydlí – krytu. Vedle toho Sheltered přinese i tvorbu vlastních předmětů, tahové souboje a průzkum pustiny pěšky i ve vozidlech. Obsahu zkrátka není málo a za minimalistickým kabátem se ukrývá ambiciózní titul.

Tagy: RPG survival adventura pixel art

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.