zavřít

Po pěti letech vývoje vychází myší akční RPG Ghost of a Tale

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro

- Datum vydání autor: Adam Homola Komentáře: 0

Pět let vývoje je dlouhá doba prakticky na jakoukoliv hru, tím spíš na něco na pohled tak přímočarého a obyčejného jako Ghost of a Tale. Jenže tohle myší dobrodružství tak trochu klame tělem, a navíc ho má na svědomí z drtivé většiny jen jeden jediný vývojář Seith. Ghost of a Tale, která začala svůj život před pěti lety na Indiegogo, je teď každopádně venku a za 25 eur může být vaše.

Hra vyšla zatím jen na Steamu, GOG a Humble Store s tím, že vydání pro PlayStation 4 a Xbox One se plánuje. Seith zatím ale nedokáže říct přesné datum, kdy by se mohla jeho myší hra dostat i na konzole. Sám se prý nepustil ještě ani do nezbytného certifikačního procesu.

Automaticky se nabízí i verze Ghost of a Tale pro Switch, jenže tu Seith zatím ani neplánuje. Port by prý vyžadoval příliš mnoho technické práce a ta je v tuto chvíli nereálná. Jediná šance pro Switch verzi tak leží jedině v případném obrovském úspěchu PC a konzolových verzí. Jednoduše řečeno, pokud hra vydělá dostatečné peníze, může pak Seith pomýšlet i na další platformy.

Standardní průchod Ghost of a Tale by vám měl podle tvůrce zabrat něco mezi osmi a deseti hodinami, ovšem pokud se řadíte mezi sběrače všeho a chtěli byste vidět pokud možno každý koutek hry, měli byste se připravit na bezmála dvě desítky hodin.

Na webu hry se můžete ještě podívat na dva ukázkové obrázky, kde uvidíte velký kus cesty, který hra ušla od roku 2015. První ohlasy na finální verzi Ghost of a Tale jsou zatím kladné, tak se Seithovi pětiletá práce snad vyplatila a hráči, kteří na jeho vysněný projekt přispěli před pěti lety v crowdfundingové kampani na Indiegogo, nebudou zklamaní.

Přiložený startovní trailer vám už představí jednotlivé herní prvky v čele se stealthem, troškou akce a pobíháním po hezkém prostředí v kůži malé myšky jménem Tilo. Hru najdete na Steamu pod tímto odkazem a v galerii na kartě hry se můžete podívat na několik nových obrázků.

Tagy: akční fantasy RPG indie hra

Zdroje: Steampowered

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.