zavřít

Over My Dead Body vás nechá jednou páčkou gamepadu ovládat ducha a druhou zombíka

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Co byste udělali vy, kdybyste zjistili, že plody vaší práce jsou potají využívány k výrobě zbraní, které denně zabíjí spousty lidí? Noelle Brody se rozhodla jít za svým šéfem se slovy: „Jen přes mojí mrtvolu!“ Hodný to šéf jí mile rád vyhověl a tu mrtvolu z ní vyrobil. Jenže Brody nezemřela, opustila svou hmotnou schránku jako duch a oživila dokonce i své bezvládné tělo. Teď se v Over My Dead Body pomstí celé společnosti jako agilní zombík.

Over My Dead Body (For You), jak zní celý název počinu od Duneworld Games Inc., je námětem i ovládáním velice nevšední twin-stick puzzle hra. Na levé páčce gamepadu ovládáte svou nehmotnou formu a na pravé zase svou hmotnou, poněkud hnilobnou schránku. V zásadě chcete jen utéct z průmyslového komplexu Mortiga Consolidated. Když při tom po cestě zabijete pár desítek svých bývalých kolegů a důležitých pohlavárů, tak to rozhodně nebude na škodu.

I přes svou dost nepříjemnou situaci musíte být vynalézaví. Obě posmrtné formy mají totiž své výhody, ale také svá úskalí. Zombie je sice dost hloupá, ale také smrtící. Duch umí ovládat přístroje, ale nemůže přímo způsobit fyzickou újmu. Bez kooperace to zkrátka nepůjde.

Pomocí ducha nalákáte lidi k zombii, posednete je, aby byli zcela bezbranní a pomůžete zombii dostat se třeba přes sérii laserů. Pokud si však myslíte, že jste jedinými predátory v rozpadající se korporaci, pak jste na omylu. V cestě vám budou stát obří bojoví roboti, kteří se postarají o nejednu vaší smrt. Tedy tu posmrtnou smrt.

Celkem je pro vaše dva palce (nechybí podpora klávesnice) připraveno 20 úrovní plných hádanek a 10 extrémně náročných výzev. Over My Dead Body (For You) můžete stahovat ze Steamu za 10 eur.

Tagy: akční retro izometrické indie hra

Zdroje: Rock, Paper, Shotgun

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.