zavřít

Jason se vrací koncem května v multiplayerovém hororu Friday the 13th

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Multiplayerová akce Friday the 13th konečně vyjde (Steam) 26. května, a toto oznámení doprovází i řádně brutální trailer. Hra proti sobě postaví ikonického zabijáka a sedm hráčů, kteří se budou snažit přežít, a zároveň nezastavitelné monstrum alespoň zpomalit. Ve videu jsou některé takové metody k vidění, ale přejet Jasona raději nezkoušejte.

Předem vás musím upozornit, že video je opravdu násilné. Nechybí upalování v ohništi, trhání čelistí, a propichování všeho druhu ani nezmiňuji. Přestože animace potvrzují, že jde o hru od malého studia IllFonic, s níž museli i na Kickstarter, samotné detaily, které video ukazuje, dávají naději na solidní multiplayerový zážitek.

Že svou postavu můžete všemožně převlékat (nechybí ani klasické dívčí kraťasy, které nezakrývají vše, co by měly) je jen kosmetický prvek. Mnohem důležitější jsou systémové věci. Kupříkladu systém bodování, který vás odměňuje za aktivity ve hře. I když třeba skončíte s trubkou v oku, můžete se utěšovat tím, že jste v rámci boje proti monstru udělali maximum. Dostanete body za útok na Jasona, jeho dočasné ochromení, zásah do hlavy apod.

Skvělé je, že z čeho vybírat má i hráč, který ovládá Jasona. K dispozici budou verze ze všech filmů, přičemž každá z nich se liší schopnostmi a výzbrojí. Ten z třetího dílu tak má k ruce sekeru, umí běhat, má lepší útoky a sílu uchopení nepřítele, ale zase má nižší odolnost vůči ochromení, méně efektivní zabijácký instinkt a ve vodě znatelně zpomalí. Ten ze sedmého dílu naopak k mačetě dostává lepší pohyb vodou, zabijácké instinkty, ale neumí třeba běhat. Všichni jsou samozřejmě vizuálně odlišení.

Stejně tak se liší i sedmero civilistů, kteří Jasonovi čelí. Každá postava se liší základními vlastnostmi, ale můžete ji ještě modifikovat nákupem pozitivních i negativních perků. Takže je třeba k vidění lepší plížení a k němu negativní vlastnost, že dostáváte víc zranění.

Pokud se Friday the 13th vyhnou bugy a hratelnost naplní potenciál, který ukazuje video, můžeme v květnu dostat unikátní multiplayerový zážitek.

Tagy: horor multiplayer

Zdroje: GameWatcher

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.