zavřít

Hráči vychvalovaná scifárna The Solus Project vyjde 7. června

Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Všichni vědí, že data vydání her se oznamují jenom proto, aby se dala následně porušit, když je nutné termín vydání posunout. Výjimkou, která potvrzuje pravidlo, chce být Sjoerd De Jong. Když v únoru vydával první verzi explorativní adventury The Solus Project, odhadoval, že zůstane v early access režimu zhruba tři měsíce. A nelhal. Máme začátek června a De Jong hlásí, že hotová verze hry vyjde pro PC 7. června a pro Xbox One do konce tohoto měsíce. A přestože The Solus Project je zajímavá hra sama o sobě (recenze na Steamu i GOGu jsou pochvalné), je zas a znovu dobré připomínat, že se na její produkci výrazně podílí i české studio Grip Digital.

The Solus Project je singleplayerová adventura s lehkými survival prvky, která chce primárně zaujmout svým sci-fi příběhem a atmosférou místa – planety s krkolomným názvem Gliese-6143-C, na které hráč ztroskotá při hledání prostoru k životu pro zbytky lidstva. Jak hráč záhy zjistí, Gliese-6143-C je plná tajemství, která je potřeba odhalit, což se děje hlavně prostřednictvím hádanek. Hráči si je třeba v recenzích na Steamu zatím chválí, ale nejčastěji z jejich hodnocení zaznívá už zmíněná chvála na příběh s atmosférou, potažmo na grafickou stylizaci hry. Dokonce padají stran příběhu přirovnání k A. C. Clarkovi, což je v rámci sci-fi příběhu hodně vysoká liga.

The Solus Project můžete koupit a hrát už nyní, stačí si pořídit early access verzi. Není však ještě pořád obsahově kompletní – k tomu dojde až po oficiálním vydání 7. června, kdy se na PC verzi hry vrhneme také.

Tagy: sci-fi survival

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.