zavřít

Česká explorativní adventura Rememoried vyjde na konci srpna

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po téměř dvou letech vývoje jde jednočlenné české studio Hangonit (Vladimír Kudělka) s kůží na trh. Novinka v podobě poměrně netradiční explorativní adventury Rememoried se podívá na pulty digitálních obchodů 31. srpna letošního roku. Hra už prošla schvalovacím kolečkem na Greenlightu, a tak je na svůj debut na Steamu připravená. Jakmile v srpnu vyjde, můžete si ji zahrát na PC, Mac a Linux.

Rememoried jde popsat stěží a výjimečně nepomohou ani videa. Nicméně na unikátní svět budete nahlížet z pohledu první osoby, uvidíte ruce své postavy a celá hra se točí kolem virtuálního místa, kde se mění vzpomínky na sny. Jedinou možnou cestou kupředu tak bývá zapomnění, jež supluje mechanismus, který vás požene kupředu. Surrealistických úrovní má být přes dvacet, a v každé bychom se měli dosyta nabažit elektronické i klasické hudby a odvážných vizuálů.

Více než kde jinde by tu mělo platit otřepané klišé, že i cesta může být cíl, protože v Rememoried budete především prozkoumávat okolní prostředí. A to jak prostou chůzí, tak i letem či pádem. Jádro hratelnosti tady stojí na měnícím se prostředí na základě toho, kam se zrovna díváte, nebo kde zrovna jste.

Všímavost a smysl pro kontext tak budou důležitými vlastnostmi, bez kterých se asi daleko nedostanete. Pokud uděláte chybu, nenásleduje smrt nebo obrazovka Game Over, ale návrat do některé z předchozích úrovní, které mohou být více či méně odlišné od chvíle, kdy jste v nich byli naposled. Vladimír Kudělka, který na hře pracuje od jejího prvopočátku, se v tiskovce netají svým obdivem k indie hrám za jejich odvážnost a originalitu.

Rememoried

Zároveň ale obdivuje i obrovské AAA projekty, kvůli jejich technologickým pokrokům. Jak moc Rememoried pokročí technologicky, uvidíme v srpnu, ale minimálně co do originality se asi nemáme čeho bát. Příznivci netradičních herních zážitků by si tady měli přijít na své. O jisté netradičnosti svědčí i oficiální stránky hry, skrze které se můžete dostat rovnou na Steam Greenlight.

Tagy: adventura first person

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.