Xbox 360 - oficiální termín pro ČR a cena v korunách
zdroj: tisková zpráva

Xbox 360 - oficiální termín pro ČR a cena v korunách

30. 8. 2006 22:22 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

Společnost Microsoft dnes ohlásila termín oficiálního uvedení Xboxu 360 na trh v České republice, k němuž dojde 3.

listopadu 2006. Doporučená koncová cena herní konzole u nás byla stanovena na 8.999,- Kč za základní balení („Core System“) a 11.990,- Kč za plnou "Premium" verzi (včetně 20 GB harddisku, bezdrátového joypadu, headsetu, HD AV kabelu, odnímatelného předního krytu, ethernetového kabelu a Xbox Live Silver konta). Zvláštní je pouze to, že ještě před týdnem se v anglické verzi té samé tiskové zprávy hovořilo o ceně 11.499,- Kč (thx Bludr).

Souběžně s uvedením X360 bude v domácích obchodech připravena řada loňských herních hitů, jako Project Gotham Racing 3, Perfect Dark Zero nebo Kameo. S několikatýdenním odstupem pak budou následovat (v té době aktuální) tituly Gears of War, Crackdown, Viva Pinata nebo Forza 2. Přesná cena každé hry ani rozsah jejich lokalizace, která by určitě výrazně pomohla prodeji, zatím není z oficiálních zdrojů znám. Vedle toho bude k dispozici i příslušenství - bezdrátový ovladač, sada baterií nebo univerzální dálkové ovládání.

    „Velice nás těší, že můžeme Xbox 360 nabídnout zájemcům v nových zemích ještě před vánočními svátky. V té době totiž dosáhne předpokládaný prodej systému hodnoty deset milionů kusů,“ uvádí Chris Lewis, regionální viceprezident skupiny Home and Entertainment pro oblast EMEA. „Jedná se o země, ve kterých poptávka po konzolových hrách rychle roste. Díky vstupu na trhy v Čechách, Maďarsku, Polsku a na Slovensku můžeme budovat ideální obchodní prostředí pro naše partnery a zároveň přinést hráčům jedinečný herní zážitek ze systému nové generace. V souvislosti se zahájením prodeje Xboxu360 také podnikáme další kroky tak, aby byla hráčům na lokálních trzích zpřístupněna kompletní nabídka kvalitních her a příslušenství dle jejich požadavků.“ „Hráči v České republice již projevili o Xbox 360 velký zájem,” říká David Klepetko, manažer herní divize Microsoftu pro Českou republiku. „Hráčská základna se neustále rozrůstá a vyžaduje herní systém nové generace, který nabízí komplexní zábavu a komunikaci. Ve spojení s novými kvalitními hrami a doplňujícím příslušenstvím bude Xbox 360 připraven splnit tyto požadavky již během Vánoc.”
zdroj: PR

jd

Nejnovější články