zavřít

Problém s britským vydavatelem hlásí vedle CBE i Amanita

Windows PlayStation 3

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Problémy českého studia CBE Software s britským vydavatele Lace Mamba Global, o nichž jsme vás na základě tiskové zprávy CBE informovali v pátek, zřejmě nebudou ojedinělým případem. Během víkendu se ukázalo, že potíže s neplněním závazků ze smluv, čili s neplacením ze strany Lace Mamba Global hlásí další studia a firmy.

K jednostrannému vypovězení smlouvy s LMG přistoupil už v srpnu minulého roku ruský tým Colibri Games poté, co po dle svého vyjádření celý rok neobdrželi od LMG nejenom podíly z prodeje jejich hry The Tiny Bang Story, ale ani žádné reporty o prodejích. Stejné problémy s nulovou či minimální komunikací ze strany Lace Mamba Global hlásí na svém Facebooku i tvůrci Machinaria či Botaniculy z dalšího českého týmu Amanita Design.

„Lace Mamba vydala krabicovou verzi Machinaria a od té doby nám neplatí ani s námi nekomunikují. A nejenom s námi, pravděpodobně s každým dalším studiem, které s nimi (LMG) podepsalo smlouvu (Daedalic, Colibri Games, CBE a další). Prosím, nekupujte hry od nich,“ píše se v postu tvůrců z Amanity.

Problémy s LMG hlásil i producent interaktivního filmu Darkstar Jeffery Williams nebo tvůrci série The Book of Unwritten Tales z KING Art Games, přičemž dosavadní informace ukazují, že problémy všech studií s jednáním ze strany LMG mají identický charakter. Neplacení, nekomunikace, vykazování reportů o údajných nulových prodejích, i když sami vývojáři mají indicie o tom, že se jejich tituly prodávají.

Situace během posledních dní eskalovala do té míry, že Lace Mamba nechala z několika webů odstranit informace od postižených vývojářů (třeba zde) a dle posledních informací má snahu vyřešit s vývojáři vše za zavřenými dveřmi. Logicky, nikdo nestojí o negativní PR.

Nám zatím požadavek na stažení původního článku nedorazil (a nebyl by úspěšný), přestože už v pátek jsem LMG žádal o vyjádření k původní tiskovce CBE Software. Vývojáři se prý momentálně snaží sepsat společné komuniké pro veřejnost, které zveřejní pokud nedostanou od LMG do stanoveného termínu zaplaceno. Situaci budeme, zejména s ohledem na to, že se týká i českých studií, sledovat a budeme vás informovat o dalším vývoji.

Tagy: byznys

Zdroje: Facebook,Vlastní,Indie Statik,prMac

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.