zavřít

IBM prý pošilhává po AMD a není samo

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Odehraje se další fúze mezi giganty?

Začínají se objevovat informace, že několik velkých hráčů v IT odvětví zvažuje možnost odkoupení klopýtajícího AMD. Dlouholetý rival společnosti Intel a výrobce procesorů AMD se potýká s problémy již delší dobu a ty se ještě prohloubily, když se AMD rozhodlo odkoupit kanadskou společnost ATI vyvíjející grafické čipy. Minulý týden jsme vás informovali o tom, že ztráta AMD dosáhla jenom v posledním čtvrtletí masivních 1,72 miliardy dolarů, což je částka vyšší, než byl celkový obrat firmy ve stejném období. Naproti tomu Intel získal ve všech činnostech, ve kterých se angažoval. No a protože finanční výsledky AMD odrážejí také dění na burze, objevila se zpráva agentury Reuters, že teď, kdy jsou akcie takto dole, se naskýtá ideální možnost k tomu, aby AMD někdo koupil.
Jednou z možných firem, která připadají v úvahu, je Big Blue, neboli IBM. Obě firmy, tedy AMD a IBM, dlouhodobě spolupracují na výzkumu a vývoji. Pro IBM by vůbec nebylo problém AMD koupit a začlenit jí do svých aktiv. Také to není poprvé, co se uvažuje o IBM jako o potenciálním kupci, ale ve hře jsou i další, neméně významní hráči. Například společnosti Freescale nebo Texas Instruments, které údajně také projevily zájem o AMD. Navíc Texas Instruments svého času představovala solidní konkurenci Intelu, než se portfolia obou firem výrazně rozlišila.

Někteří analytici jsou ale k odkoupení AMD (kýmkoliv) velice skeptičtí. Z hlediska IBM je to třeba ten fakt, že IBM se zbavuje a v minulých letech také zbavovalo všech aktivit týkajících se hardwaru nebo jeho výroby. Například byla prodána divize pevných disků (IBM Deskstar a UltraStar) firmě Hitachi a stejně tak se stalo s vývojem a výrobou notebooků a počítačů, které skončily pod křídly Čínského kolosu Lenovo. Místo toho se IBM soustředilo na služby a také na software, který ale v aktivitách AMD (nebo ATI) představuje jenom zlomkové procento. Ozývají se také cynické hlasy, že akvizice AMD by zničila akcionáře IBM a poslala cenu jejich akcií IBM k šípku.

zdroj: DailyTech

cappy

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.