Po This War of Mine dostane svou deskovku i Frostpunk

16. 6. 2020 16:23 | Bleskovky | autor: Patrik Hajda |

Stolní This War of Mine zažívá velký úspěch nejen ve světě, ale i u nás díky české verzi od Albi, která se dočkala už dvou velkých rozšíření. Není proto příliš překvapivé, že se tvůrci videohry z 11 Bit Studios rozhodli nechat zadaptovat i svou další strategii Frostpunk. Její stolní podoba nazvaná jednoduše Frostpunk: The Board Game vyjde v příštím roce, ale ještě letos na podzim ji budete moct podpořit na Kickstarteru.

O hře jako takové toho bohužel moc nevíme. Z videa je patrné, že středobodem modulárního hexového plánu bude miniatura reaktoru a půjde stejně jako v případě předlohy o budovatelskou survival strategii plnou srdceryvných příběhů. Hráči v ní budou spolupracovat stejně jako v deskovce This War of Mine.

Na Frostpunku dělá nové studio Glass Cannon Unplugged složené ze tří veteránů – Jakuba Wiśniewskiho (spoluautora TWoM), Michała Ozona (bývalého provozního ředitele vydavatelství Phalanx) a vypomáhajícího Adama Kwapińskiho (autor Nemesis). Doufejme, že se nám tu rodí další skvělá adaptace. A nezbývá než otázka, co na to Albi s případnou lokalizací?

Nejnovější články