zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme akční adventuru Omikron: The Nomad Souls

PlayStation 4 PC Xbox One

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Adventura, bojovka, first person střílečka, otevřené prostředí, mysteriózní příběh o prolomení čtvrté stěny a David Bowie. Omikron: The Nomad Soul je prvotina Davida Cage a jeho týmu z Quantic Dream, která vykazuje všechny základní znaky pozdějších her studia včetně Heavy Rain, Fahrenheit i Beyond: Two Souls. V prvé řadě Omikron mixuje několik zcela odlišných žánrů, což někdy funguje solidně, jindy nefunguje vůbec (zdravíme FPS části), ale celek nějak pohromadě drží. Zejména díky zápletce, postavám a unikátní audiovizuální stylizaci, na které se podílel právě David Bowie.

Nedávno zesnulá kulturní ikona se na Omikron podílela nejenom hudbou a několikanásobným vystoupením svého alter ega přímo ve hře (vystupuje například se skupinou The Dreamers), ale „radila“ tvůrcům i s příběhem, o kterém se více dozvíte z našeho dalšího retro gamesplaye. V jeho průběhu si rovněž prohlédnete několik stylově a kulturně naprosto odlišných prostředí Omikronu, které vytváří zajímavé a živoucí prostředí, jaké v době vydání nebylo ve hrách běžné.

Tagy: retro gamesplay David Bowie

Zdroje: Vlastní

Kupte na Xzone.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.