Zapojte se do dlouhodobého výzkumu hráčů online her
zdroj: tisková zpráva

Zapojte se do dlouhodobého výzkumu hráčů online her

28. 5. 2013 15:18 | Téma | autor: Petr Poláček |

Zevrubné průzkumy jsou dobrá věc. Osvětlují temné stránky herního průmyslu, plaší domněnky a tmářské názory založené na vodě, a také nám nastavují zrcadlo, což je vždycky důležité. Kolikrát člověk chodil s kydancem pasty na nose, protože mu nikdo nenastavil zrcadlo… A právě o co nejpřesnější nastavení zrcadla v podobě dlouhodobého zkoumání českých hráčů online her (MMO/MMORPG) jde i skupině mladých výzkumníků z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Cílem tříletého projektu o několika fázích je zjistit, co ovlivňuje změny hraní v průběhu času. Jaké za tím stojí motivace, životní okolnosti nebo osobní charakteristiky. V první fázi výzkumu byly loni na podzim provedeny rozsáhlé rozhovory s padesátkou hráčů MMO her, a na základě analýzy jejich odpovědí (a s pomocí vědecké literatury) byl zhotoven první dotazník, jehož vyplněním (za tímto odkazem) pomůžete k dosažení potřebné relevance celého průzkumu. Nezabere vám prý více jak 15 minut.

Dotazník bude otevřený zhruba do poloviny června, a jak už je výše uvedeno, je první v řadě. V rámci výzkumu chtějí mladí vědci vyzpovídat totožné hráče a hráčky celkem třikrát s odstupem šesti měsíců. Logicky, když chtějí zkoumat změny přístupu hráčů k MMO hrám v čase.

Pokud jde o motivaci vědců pouštět se do výzkumu primárně v oblasti MMO her, stojí v popředí snaha komplexně prozkoumat a popsat pozitivní i negativní stránky tohoto fenoménu. Mimo jiné vědci doufají, že se jim podaří zmírnit paniku, která zachvacuje rodiče, jejichž děti tráví čas u počítače. K tomu jim lze jedině popřát hodně štěstí.

Nyní už máte všechny potřebné indicie k tomu, abyste v plnění dotazníku přinejmenším zvážili. Ještě jednou připomínám, že ho najdete za tímto odkazem. Kdybyste marně hledali odpovědí na otázky, které se vám okolo průzkumu honí hlavou, obracejte se na Katku Škařupovou (skarupov(zavináč)fss.muni.cz), potažmo se poohlédněte po Facebookové stránce projektu.

Nejnovější články