Spekulace: bude se Assassin’s Creed 3 odehrávat v Egyptě?

PC PlayStation 3 Xbox 360

17. 11. 2011 v 15:45 - Téma Autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Vzpomínáte si na to, jak se po vydání prvního Assassin’s Creed divoce spekulovalo, kde se bude odehrávat díl druhý? Padaly návrhy typu starověké Japonsko, novodobá Paříž či Londýn, ale nakonec to byla Itálie, kde se celá série zabydlela na dvě hry, aby pak odbočila do Istanbulu. Teď, když je ale příběh Ezia i Altaira dovršen, opět nastává čas na další kolo spekulací. Kde se bude další Assassin’s Creed odehrávat? Od Ubisoftu už víme, že je hra plánována na příští rok, a že má jít o další regulérní velký díl (což Brotherhood a Revelations nejsou), který nabídne novou postavu. No a PlayStation Magazín nyní přišel se spekulací, že místem, kde se bude odehrávat další kolo boje asasínů s templáři, bude Egypt. Z čeho tak PSM usuzuje? Hned se dozvíte, ale bacha! Následující řádky obsahují spoilery z konce AC: Revelations, i když ne zas tak zásadní.

Spekulace: bude se Assassin’s Creed 3 odehrávat v Egyptě?

Na konci Revelations prý oznámí Darim, syn Altaira, svému otci, že část asasínských knih a spisů uložil v Alexandrijské knihovně, v egyptském městě téhož jména.

Sama o sobě by tato informace asi nebyla vodítkem ani v nejmenším, nebýt ovšem doposud nevysvětleného artworku s obrázkem asasíne před pyramidou, kterou linkoval twitter UbiWorkshopu v červenu loňského roku.

Ubisoft tehdy oficiálně prohlásil, že se jedná o artwork k nehernímu projektu. Vzhledem k tomu, že UbiWorshop je hlavně filmová (animátorská), potažmo komiksová divize Ubisoftu, mělo se za to, že jde tedy o artwork k nějakému chystanému AC animáku nebo komiksu. Ale jeden nikdy neví, nikdy.

Ať už je výše uvedená spekulace jakkoli šílená nebo smysluplná, otevírá se tím další kolo debaty o tom, kde se bude odehrávat další Assassin’s Creed. A za sebe musím říct, že návrat do arabského prostředí, kde se větší či menší měrou motají do událostí síly západního světa, bych uvítal. Exotika táhne…

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.