Skyrim a jeho knihy - konečně jdou číst i mimo hru

PC PlayStation 3 Xbox 360

28. 11. 2011 v 10:23 - Téma Autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Ve Skyrimu můžete objevovat krajinu, plnit questy, nasazovat lidem na hlavy kbelíky a hrnce a následně je beztrestně okrádat, ale také můžete ve hře číst knihy – mnoho knih. A jakkoli jsou historky, příběhy a informace v nich obsažené zajímavé, poutavé a někdy i životně důležité proto, abyste z herního světa něco pořádného měli, nečtou se zrovna moc dobře. Navíc zdržují od důležitějších úkolů, které na vás ve hře čekají. Tvůrci to ale naštěstí jakoby tušili a všechny knihy jsou ve zdrojovém kódu v prostém textu bez jakéhokoli formátování. Jejich vytažení, úprava a předhození hráčům ve formátu, který umožňuje čtení knížek na cestách, bylo jen otázkou času, který se naplnil.

Skyrim a jeho knihy - konečně jdou číst i mimo hru

Všechny Skyrim knihy, od těch historických až po humorné, si můžete v jednom (vlastně dvou) souboru pro čtení na Kindle, iPadu a jiných zařízeních stáhnout odsud a pustit se do pečlivého studia. Samozřejmě nesmím zapomenout na to, že se jedná o veřejné šíření části hry, což není zcela košer. Ale v tomto případě snad žádné zlo pácháno není, naopak. Se světem TES dobře seznámený hráč, tentokrát skrze knihy, si Skyrim a řadu odkazů na události z knížek v něm, užije mnohem více. Užitečná je rovněž kompletní mapa Skyrimu, na které jsou krom jiného vyznačeny všechny dungeony, města a další styčné body. Mapa je dost veliká a detailní na to, abyste si ji vytiskli a vylepili třeba na zeď...pokud na Skyrim nemůžete přestat myslet a chcete další cíl svých dobrodružství mít stále na očích.

 

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.