zavřít

Na Amnesia: Machine For Pigs pracují tvůrci Dear Esther

PC

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zvěsti o tom, že na Amnesia: A Machine For Pigs pracuje vedle lidí z Frictional Games i tým thechineseroom, který nedávno vydal skvělé dílko Dear Esther (recenze bude brzy), měly tentokrát pravdu. Pro Joystiq to potvrdily oba dva týmy a zároveň přidaly první konkrétní informace o hře. Amnesia: A Machine For Pigs nemá být přímé pokračování výborné Amnesie, ale spíše duchovní nástupce, který se vás bude snažit stejně vystrašit či polekat a bude se odehrávat ve stejném alternativním universu, jako předchozí hra.

Produkci A Machine for Pigs obstarají právě tvůrci Dear Esther a jejich Amnesia se bude odehrávat v roce 1889, kdy se bohatý průmyslník Oswald Mandus vrátí z nevydařené expedice do Mexika, která skončila tragédií. Postižen těžkou horečkou upadá Mandus do spánku či komatu, ve kterém jej po celou dobu trápí sny o příšerném stroji. A společně s tím, jak se bohatý průmyslník probouzí ze svého podivného spánku, rozbíhá se také řvoucí motor podivného stroje...

Tak zní víceméně oficiální popis hry od Dana Punchbecka z thechineseroom a je třeba přiznat, že to rozhodně není žádná „lehká“ látka, naopak. A těch pár artworků, které zatím tvůrci ke hře vydali (mrkněte na Joystiqu), tento dojem jenom potvrzuje. Tajemný stroj s neznámým účelem, metaforické zmínky o prasatech, hlavní postava na hranici snu, komatu a života...to všechno dohromady vytváří ideální podmínky pro pořádnou lekačku, kterou by tvůrci z Frictional Games i thechineseroom rádi stihli dokončit a vydat do 31. října tohoto roku, čili ještě před Halloweenem.

Tagy: horor adventura

Zdroje: Joystiq

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.