Major Nelson a Don Matrick předstoupili skrze blog post před hráče s tím, že jim s nastraženým uchem v Microsoftu naslouchali a rozhodli se jim vyhovět. Vlastnosti Xbox One, které hráčská komunita vnímala jako restriktivní, byly pozměněny tak, že mezi Xbox One a PS4 vlastně aktuálně není zvláštního rozdílu (neřešme cenu, protože PS4 nemá v základu PS Eye kameru, zatímco Xbox One Kinect v základu má). Hlavní jsou ovšem dvě změny: 1. S Xbox One se budete k internetu muset připojit jen jednou při aktivaci konzole, pak už můžete vesele hrát off-line až do chvíle než bude nutné stáhnout skrze internet update, pro hru či Xbox. 2. Microsoft plošně ruší své plány ohledně darování, prodeje, půjčení vámi zakoupené hry. Nyní si s hrou můžete dělat, co chcete, jen ji při hraní musíte mít v mechanice. A s digitálními verzemi her nepůjde manipulovat vůbec, což za dosavadních podmínek možné bylo. Zkrátka, vše bude fungovat podobně, jako fungovalo doposud na X360.
Může vám být úplně jedno, co jste doposud o Xbox One četli, většina doposud prosazovaných prvků nové konzole se tímto okamžikem mění a Xbox One se až na drobnosti bude chovat jako Xbox 360. Jednou z těch rozdílových věcí je nový Kinect, který k fungování X360 potřeba není, ale u Xbox One se bez něj nehnete. Ano, nový Kinect budete moci vypnout de facto trvale, ale pořád ta malá mrška bude někde na pozadí bdít.
V rámci oznámených změn, které jsou rozhodně pozitivní pro samotnou konzoli Xbox One, ale z vedení Microsoftu dělají v tuto chvíli totální budižkničemy neschopné včasného rozhodnutí (viz pokles akcií v reakci na oznámení), by se neměla rozhodně ztratit jedna velmi pozitivní informace: Xbox One se zbaví regionálních zámků, které třeba neplatily pro většinu PS3 her, ale naopak byly uvaleny na drtivou většinu Xbox 360 her. Xbox One hry by měly být hratelné na jakékoli Xbox One konzoli, bez ohledu na to, z jakého regionu pochází přístroj nebo hra. Stejně tak je podstatné zdůraznit, že Xbox One hry budou hned od prvního dne prodeje k dostání na discích i v digitální podobě na Xbox Live.
Vraťme se však k absenci regionálních zámků. Česká Republika nebude pravděpodobně na seznamu zemí, kde se Xbox One začne prodávat oficiálně už letos na podzim (do které vlny nás centrála MS zařadí není zatím jisté). Hovořilo se v této souvislosti o tom, že by Microsoft mohl hráčům z oficiálně nepodporovaných zemí zamezit skrze kontrolu ip adresy samotnou konzoli vůbec aktivovat a tím pádem užívat. Pokud má být ovšem odzvoněno regionálnímu zámku, pak by nedávalo smysl, aby v MS chtěli uvalit restrikce na to, ze které země svůj Xbox One aktivujete a užíváte. Maximálně si budeme muset vytvořit účet v cizí zemi, ale s tím máme všichni (na PS3 i Xbox 360) bohaté zkušenosti. Tohle už si ovšem sami dovozujeme.
Vyslali jsme na lokální pobočku MS dotazy, jak to tedy bude, a i když nečekáme konkrétní odpovědi, přeci jenom se zdá, že v MS opravdu naslouchají hráčské komunitě. Corové hráčské komunitě, protože mainstreamovému hráči jsou všechny restrikce šumák, ten se přizpůsobí. Vlastně je úplně jedno, co vedení MS vedlo k obratu o 180 stupňů. Hlavně, že k němu došlo.